Menu rozwijane

01 grudnia 2021

W Zamku Królewskim minister Wojciech Kolarski uczestniczył w uroczystości powołania spółki celowej odpowiedzialnej za odbudowę Pałacu Saskiego w Warszawie. Na ręce prezesa spółki Jana Edmunda Kowalskiego minister przekazał deklarację odbudowy Pałacu Saskiego. Prezydent Andrzej Duda podpisał ją w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, inicjując tym samym działania zmierzające do odbudowy Pałacu.

Minister Kolarski podkreślił, że wolą Prezydenta RP jest, aby Deklaracja przypominała wszystkim zaangażowanym w odbudowę Pałacu Saskiego o celu przedsięwzięcia, o nadziejach, które się z tym wiążą i o wielkiej odpowiedzialności.

15 sierpnia Prezydent Andrzej Duda uroczyście podpisał ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie.

Może Cię zainteresować Prezydent podpisał deklarację o restytucji Pałacu Saskiego Prezydent: Odbudowa Pałacu Saskiego to wielkie dzieło o charakterze symbolicznym

Ustawa powstała z inicjatywy Prezydenta. Andrzej Duda ogłosił to 11 listopada 2018 r. – w 100–lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – jako „Deklarację o restytucji Pałacu Saskiego w Warszawie dla uczczenia Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej”.

01_Min_Kolarski_PK020472.jpg [291.12 KB]

 

Minister podkreślił, że wolą Prezydenta RP jest, aby Deklaracja przypominała wszystkim zaangażowanym w odbudowę Pałacu Saskiego o celu przedsięwzięcia, o nadziejach, które się z tym wiążą i o wielkiej odpowiedzialności.
Na ręce prezesa spółki Jana Edmunda Kowalskiego minister przekazał Deklarację odbudowy Pałacu Saskiego
Zamek Królewski. Wystąpienie ministra Piotra Glińskiego. Uroczystość powołania spółki celowej odpowiedzialnej za odbudowę Pałacu Saskiego w Warszawie.
Zamek Królewski. Wystąpienie senatora Stanisława Karczewskiego. Uroczystość powołania spółki celowej odpowiedzialnej za odbudowę Pałacu Saskiego w Warszawie
Zamek Królewski. Uroczystość powołania spółki celowej odpowiedzialnej za odbudowę Pałacu Saskiego w Warszawie
07_Min_Kolarski_PK020604.jpg
08_Min_Kolarski_PK020637.jpg
04_Min_Kolarski_PK011328.jpg
06_Min_Kolarski_PK020505.jpg
09_Min_Kolarski_PK011380.jpg