Menu rozwijane

22 września 2022

W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie prezydenckiej Rady ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego – poinformował zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik. Jak dodał, Prezydent RP będzie pytał przedstawicieli rządu o działania w sprawie zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Piotr Ćwik, który był gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia, mówił też o poprzednim posiedzeniu prezydenckiej Rady do spraw Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych, na którym rozmawiano na temat zabezpieczenia w zasoby gazu i węgla, a także o cenach energii.

Może Cię zainteresować Rada ds. Środowiska, Energii i Zasobów Naturalnych o polityce energetycznej

– Niedawno odbyło się posiedzenie prezydenckiej rady, na której eksperci przygotowali swoje wnioski zarekomendowane Prezydentowi – mówił min. Ćwik. – W przyszłym tygodniu ponowne posiedzenie w poszerzonej formule z udziałem Prezydenta, z udziałem Premiera, ministrów odpowiedzialnych za te działania.

Zaznaczył, że Prezydent będzie pytał, „jak wyglądają działania rządu, jeśli chodzi o działania doraźne zabezpieczenia w te nośniki energii Polaków i Polskę”. (PAP)