Menu rozwijane

19 stycznia 2022

W środę odbędą się konsultacje kierownictwa Kancelarii Prezydenta oraz przedstawicieli rządu w sprawie Polskiego Ładu. Dostrzegamy potrzebę korekt w Polskim Ładzie; chcemy pomóc rządowi, zarówno merytorycznie, jak i komunikacyjnie – zapowiedział Szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.

Min. Szrot poinformował, że w spotkaniu oprócz niego, weźmie w nim udział Szef Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak–Bandych, a z ramienia rządu ministrowie odpowiedzialni za Polski Ład.

– Dostrzegamy potrzebę korekt w Polskim Ładzie. Sam program budzi pewne pytania społeczne, chcielibyśmy włączyć się w wyjaśnianie tych pytań i też pomóc rządowi, nie ukrywam. Trzeba pomóc i merytorycznie, i komunikacyjnie – powiedział Paweł Szrot.

Przypomniał, że Prezydent uczestniczył w pracach nad Polskim Ładem i na etapie przygotowywania ustaw przedstawiał swoje uwagi, a część z nich została uwzględniona. Minister podkreślił, że Andrzej Duda zgadza się z ideą Polskiego Ładu. – Pan Prezydent podpisywał ustawy z Polskiego Ładu, jeśli będą korekty, nowelizacje, to też będzie je podpisywał – zapowiedział.

W niedzielę Prezydent Andrzej Duda, odpowiadając na pytania dziennikarzy dotyczące Polskiego Ładu, wskazywał, że to bardzo duży program zawierający ogromne rozwiązania legislacyjnie i ustawowe. – Życie jest takie, że jakieś niedopatrzenia zawsze mogą się zdarzyć i trzeba je jak najszybciej poprawić – zaznaczył Prezydent.(PAP/inf. własna)