Panie Prezydencie ewentualne blokady dróg są faktem. Podobno zostały zlikwidowane metodami prawnymi, w tym siłowymi tak uważa szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy Kancelarii Prezydenta Marek Siwiec. Pan jest takiego samego zdania?

Czyli rolnicy blokując drogi nie postępują zgodnie z prawem. Łamią prawo.

Czy rząd powinien ustąpić, przyjąć proponowane przez rolników założenie dotyczące chociażby ceny interwncyjnego skupu zbóż.

Panie Prezydencie, wczoraj prezes Kółek Rolniczych Władysław Serafin powiedział, że ostrzenie konfliktu między stroną rządową a związkami rolniczymi może doprowadzić do upadku tego gabinetu.

Wśród argumentów, których używają rolnicty jest również taki, iż skoro 400 górnikom udało się w Warszawie wywalczyć 400 mln. zł to dlaczego rolnicy nie mają sobie wywylaczyć jakiś pieniędzy od rządu.

Ale po tych ostatnich protestach i rolników i górników i pracowników "Łucznika " i pielęgniarek, widać, że oprócz tego jak wiele zrobiono, jeszcze wiele jest do zrobienia. Najbardziej protestują ci, których dziedziny pracy są najmniej dostosowane do wymogów współczesności i tego co nas czeka po roku 2000.

Czy widzi Pan w sobie jakąś rolę np w konflicie rząd - rolnicy, rząd -pielęgniarki.

4 czerwca minie 10 rocznica wyborów do Sejmu, które zapoczątkowały zmianę rządu w Polsce, definitywny upadek komunizmu. Co pan myślał 4 czerwca 1989 roku. Pamięta Pan, Panie Prezydencie

Co Pan myśli dziś 10 lat po tamtych wydarzeniach. Zmieniła się Pan opinia o tamtych wydarzeniach.

Klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej zwrócił się do senatorów z apalem o wykreślenie ze znowelizowanej przez sejm ustawy o zawodzie lekarza zapisu, który ogranicza kobietom dostęp do badań prenatalnych. Jeśli apel okaże się nieskuteczny SLD zwróci się do pana, aby pan tej ustawy nie podpisywał.

A jeśli nie zostanie?