Przed drugim maja politycy informowali środki masowego przekazu o swoich dochodach i o tym, że zdążyli złożyć zeznania podatkowe. Pan Prezydent zdążył w terminie?

Jak to wyglądało na formularzu ?

Tu musimy sprostować Panie Prezydencie. Nie 79 tylko 74 tys. 911 zł. Tak twierdzi Kancelaria Prezydenta. Jest Pan zadowolony ze swoich zarobków?

A propos tych sukcesów gospodarczych. Wczoraj padła informacja o naszym deficycie obrotów bieżących. Złotówka znowu spadła w stosunku do dolara. Cena dolara niebezpiecznie zbliża się do 5 zł. Czy jest się czego bać ?

Pojawiają się takie opinie, że nie jest to jeszcze zapowiedź kryzysu, ale ewentualnie, że sytuacja jest trudna. Co trzeba zrobić w takiej sytuacji?

Czy pokusiłby się Pan na taką ocenę, czy sposób kierowania gospodarką jest w tej chwili właściwy, jeśli doprowadzi do takich wyników?

Skoro o handlu rozmawiamy, a o Unii Europejskiej będziemy jeszcze rozmawiać w dalszym ciągu naszej audycji. Panie Prezydencie taki cytat "Wejście w życie porozumienia o liberalizacji handlu rolnego między Polską a Unią Europejską przed pierwszym lipca jest niemożliwe " - dowiedziała się Rzeczpospolita od nie wymienianych z nazwiska urzędników Komisji Europejskiej. To przecież też będzie miało wpływ na nasz bilans? Handlowy.

Tymczasem taka liberalizacja nastąpi między Unią Europejską a Czechami i Węgrami. Czesi i Węgrzy będą korzystać, a my jeszcze poczekamy.

Może dlatego, że ta Grupa Wyszehradzka poważnie zaistniała.

I jest pan przekonany, Panie Prezydencie, że stanie się to na początku 2003 roku?

Na razie jest tak, że UE deklaruje, że do końca 2002 roku będzie gotowa na przyjęcie nowych członków.....

Panie Prezydencie, kiedy ogłosi Pan decyzję o tym, że startuje w wyborach prezydenckich lub nie?

Mówi się, że 8 października

Ale przecież inni kandydaci nie czekają na ogłoszenie przez marszałka Płażyńskiego kalendarza wyborczego.

Dzisiejsza Rzeczpospolita pisze, że wybory prezydenckie to taki polityczny pociąg marzeń. Politycy czekają na niego 5 lat, gdy już nadjeżdża jedni niecierpliwie wyrywają się pierwsi wskakując w biegu jeszcze przed stacją , inni z godnością wchodzą, gdy pociąg stoi na stacji, a jeszcze inni czekają do ostatniej chwili i wskakują, kiedy rusza. Są też tacy, którzy pozostali na stacji i patrzą na niknący pociąg i zastanawiają się czy dobrze zrobili, że do niego nie wsiedli. Pan jest w tej grupie, kiedy pociąg stoi na stacji i będzie pan wsiadał

Będzie Pan wsiadał...

Jak Pan odczytuje te wszelkie sondaże, które dają Panu ogromną przewagę. Czy to jest taka sucha statystyka dla Pana, że jest to 10 razy więcej czy jest coś ponad?

Trzeba brać pod uwagę, że kampania wyborcza się jeszcze nie rozpoczęła i te wszystkie sondaże mogą się jeszcze zmienić. Jak Pan komentuje decyzje Unii Wolności, że nie będzie wystawiała swojego kandydata?

A czy Marian Krzaklewski będzie jedynym kandydatem AWS ?

Czy zwrócił Pan uwagę, że część polityków mówiących o wyborach prezydenckich, uważa, że prezydent tak za dużo tych prerogatyw nie ma.

Czy to był komentarz, Panie Prezydencie, do słów Leszka Balcerowicza?

Czy ta niechęć polityków do udziału w wyborach prezydenckich jest, Pana zdaniem pozorna?

Czy ma Pan już jakieś oznaki świadczące o tym, że ta kampania prezydencka będzie ostra i brutalna?

Panie Prezydencie wtedy, gdy podejmie Pan decyzję na tak lub nie, czy będzie to ogłoszone przy okazji jakiegoś innego wydarzenia czy po prostu przekaże Pan komunikat do PAP?

Jedna z prerogatyw prezydenckich to zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Wczoraj w Dębicy zapowiedział Pan jakościowe i ilościowe zmiany w polskiej armii. Na czym one mają polegać?

Jak nasza armia jest postrzegana przez Kwaterę Główną NATO?

Ale tam została wysłana elita polskiego wojska.

Musimy też nauczyć się mówić po angielsku.

Panie Prezydencie jeszcze dwie sprawy, Pana komentarz do oświadczenia premiera i do tego incydentu, który miał się wydarzyć w obozie koncentracyjnym na Majdanku podczas Marszu Żywych. Czy do Pana dotarły jakieś informacje w tej sprawie? Czy tego incydentu nie było?

Pod koniec maja złoży Pan wizytę w Izraelu?