1. Krzysztof Skowroński: Jakie będą konsekwencje przekazania Hadze Miloszevića?

 2. Krzysztof Skowroński: Ale wiadomo ile jest warta ta sprawiedliwość - miliard trzysta milionów dolarów.

 3. Wczoraj spotkał się Pan z prezydentem Leonidem Kuczmą

 4. I rozmawiali Panowie oczywiście o wizycie Jana Pawła II na Ukrainie i o prezydencie Bushu w Warszawie.

 5. Myśli Pan, że będzie to miało takie polityczne konsekwencje dla Ukrainy?

  Prezydent RP: Zdecydowanie tak. Oczywiście można dyskutować o jego stylu ....

 6. Jeszcze miesiąc temu wyglądało, że w kierunku Moskwy jest bardziej odwrócony.

 7. Nam się udało

 8. A czy demokratycznie wybrać następcę?

 9. Rozumiem, że i Pana Prezydenta.

 10. A czy Pan Prezydent szuka?

 11. A gdzieś tam w tle, a właściwie w trójkącie bo Polska też tam gdzieś uczestniczy, walka o gaz.

 12. A te rozmowy rządu polskiego z Danią na temat gazu Pan prezydent popiera?

 13. Rozmawiał Pan z prezydentem Kuczmą o wyborach, ale nie tylko o wyborach na Ukrainie, ale też o wyborach w Polsce. Pan już jest przygotowany duchowo na rządy Leszka Millera?

  Prezydent RP: No więc oczywiście, jeżeli Pan mnie pyta czy ja się przygotowuję. Oczywiście, że tak. Jeżeli jest realna to trudno w perspektywie kilku miesięcy nie myśleć o tym, nie liczyć się, nie rozmawiać również o różnych rozwiązaniach. Coraz częściej przecież rozmawiamy też i o kwestiach personalnych, ale to wszystko jeszcze jest z wielkim znakiem zapytania, bo 23 września to jest próba, egzamin. Wszystko to co wcześniej to jest albo kampania, albo badania, więc zaczekajmy. Natomiast niewątpliwie taka perspektywa jest i trzeba do niej się dobrze przygotować.

 14. Ale to powstanie taki rząd, w którym wizja Pana Prezydenta będzie realizowana?

 15. Dlaczego czekają nas trudne lata? Znowu?

 16. Ale może można pójść dalej, że właściwie beznadziejna sytuacja. Słabnie koniunktura, obniża się wzrost produktu krajowego...

  Prezydent RP: Absolutnie wierzę, wierzę i jestem przekonany, że tak będzie, dlatego że jeżeli jakikolwiek kolejny rząd chciałby powtarzać błędy obecnych czy poprzednich rządów to on już pełnej kadencji nie przetrwa. Tutaj będą - że tak powiem - dużo bardziej gwałtowne reakcje. Tym bardziej, że po 12 latach transformacji my w polityce mamy, przepraszam - mówię to w cudzysłowie, samych recydywistów. Przecież to wszystko ludzie, którzy już pełnili urzędy ministerialne, w parlamencie są od wielu lat, a więc jak powiedziałem w jednym ze swoich wywiadów, tu nie ma czasu na przyuczanie się do zawodu. To muszą być profesjonaliści najwyższej klasy.

 17. Krótka odpowiedź: czy rząd powinien znowelizować budżet?

 18. Czyli nowelizacja po wyborach?

 19. Profesor Belka, który będzie jednym ze sterników gospodarczych...

 20. Nadzieję czy pewność?

 21. Panie Prezydencie, kampania wyborcza się zaczęła. Pan powiedział, nie podobał się Panu film na temat braci Kaczyńskich. W cudzysłowiu mówiąc.

 22. Czasami są dobre.

 23. Manipulacja, jakieś konsekwencje powinny być wyciągnięte?

 24. Jeszcze dzisiejsza pierwsza strona z "Rzeczpospolitej"- "Wojna służb", czyli to co zdarzyło się ostatnio między UOP a prokuraturą. Komentarz Panie Prezydencie.

 25. Ale w telewizji można właściwie codziennie zobaczyć, że kogoś złapano, dzięki temu co robi UOP.

 26. A Pan Prezydent wie więcej?

  Prezydent RP: W tych sprawach nie. Tak samo jeżeli sądzicie państwo, że jestem wcześniej informowany, że wokół kogoś toczy się postępowanie, czy są to osoby podejrzane, ja się dowiaduję w tym samym trybie, czyli z gazet. I to też dla mnie jest pytanie o działalność niektórych służb, a przynajmniej o przepływ informacji w ramach naczelnych organów państwa.

 27. W tej sali, Panie Prezydencie, był prezydent Bush?

 28. Miło było?

 29. Kiedyś Pan Prezydent stwierdził, że prezydent Bush się nie zna na polityce zagranicznej. Zmienił pan zdanie?

 30. A lepiej z Bushem, czy lepiej z byłym prezydentem

  Prezydent RP: To są inne typy

 31. Który lepszy?
  Prezydent RP: Nie tak trzeba powiedzieć. Prezydent Clinton był dużo bardziej indywidualistą. To był taki self man. Pamiętajmy, że on zrobił karierę z niczego, z biednego stanu Arkanzas i został prezydentem. Prezydent Bush jest człowiekiem bardziej drużynowej działalności. Ma świetny zespół wokół siebie. To są na pewno wybitne postacie i jestem przekonany, że w Stanach Zjednoczonych zostać prezydentem nie da się łatwo i trzeba mieć jednak sporo kwalifikacji, takich osobistych talentów. Inny typ polityka ale na pewno bardzo dobry partner dla Polski.