Wystawa „Samorząd. Demokracja. Wolność. JA, TY, MY = SAMORZĄD” w formie elektronicznej

W rocznicę uchwalenia przez Sejm ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie terytorialnym Kancelaria Prezydenta RP we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji zorganizowała wystawę „Samorząd. Demokracja. Wolność. JA, TY, MY = SAMORZĄD”, którą 9 marca 2015 roku przed Pałacem Prezydenckim otworzył Prezydent RP Bronisław Komorowski. Kuratorem honorowym wystawy jest śp. prof. Jerzy Regulski, Doradca Prezydenta RP.

Obecnie wystawa poświęcona samorządowi terytorialnemu zdobi wnętrze Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Następnie prezentowana będzie w innych miejscach kraju oraz za granicą.

Wystawa składa się z 10 modułów:

  • 20 plansz w atrakcyjny i dostępny sposób prezentuje m.in. historię samorządu terytorialnego, sylwetki ojców polskiej samorządności i premierów czasu reform, miejsce samorządu w strukturze polskiego państwa, zadania i kompetencje trzech rodzajów samorządu, wpływ samorządu na rozwój Polski; Pobierz w dużej rozdzielczości>>
  • 20 plansz prezentujących sukcesy gmin, powiatów i województw z ostatnich 25 lat w formie zdjęć nadesłanych przez samorządy (kolorowe kolaże ukazujące zmieniającą się Polskę). Pobierz w dużej rozdzielczości>>

Wystawa dostępna jest również w wersji online – do pobrania w formie plików pdf i samodzielnego wydrukowania (w formacie maksymalnie 2xA0 = 1189x1689 mm, minimalnie A0 = 841x1189 mm).

Możliwy jest częściowy samodzielny wybór plansz do prezentacji z zastrzeżeniem, że wystawa musi obejmować plansze numer: 1, 3-8, 12-18 oraz rewersy R-19 i R-20.

Wystawa jest chroniona prawami autorskimi. Wszelkie zmiany w zakresie formy prezentacji możliwe są jedynie w porozumieniu z Kancelarią Prezydenta RP.