Menu rozwijane

31 lipca 2013
Odznaczenia w 69. rocznicę Powstania Warszawskiego
Odznaczenia w 69. rocznicę Powstania Warszawskiego
o1660833024.jpg
o1613823927.jpg

W związku z 69. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, podczas spotkania z Powstańcami w Muzeum Powstania Warszawskiego prezydent Bronisław Komorowski wręczył ordery i odznaczenia państwowe.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przekazał Krzyże Srebrne Orderu Wojennego Virtuti Militari rodzinom Powstańców Warszawskich:

Rodzinie Lucjana GIŻYŃSKIEGO ps. „Gozdawa”

Rodzinie Tadeusza GOŁĘBIOWSKIEGO ps. „Okrój”

Rodzinie Kazimierza JACKOWSKIEGO ps. „Torpeda”

Rodzinie Władysława KALINOWSKIEGO ps. „Włodek”

Rodzinie Władysława KULASKA ps. „Jaśmin”

Rodzinie Franciszka MAZURKIEWICZA ps. „Niebora”

Rodzinie Konrada OKOLSKIEGO ps. „Kuba”

Rodzinie Zygfryda URBANYI ps. „Juliusz”

Rodzinie Tadeusza ZWIERZCHACZEWSKIEGO ps. „Powierża”

Odznaczeni zostali:

za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność społeczną i kombatancką

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Zdzisław KAMIŃSKI

za wybitne zasługi poniesione w walce z bronią w ręku o suwerenność i niepodległość Państwa Polskiego w latach 1939-1956

KRZYŻEM Z MIECZAMI ORDERU KRZYŻA NIEPODLEGŁOŚCI

Jadwiga BAŁABUSZKO-SŁAWIŃSKA

Janina BORKOWSKA

Zenon BORYSIEWICZ

Stanisław GRĄDZKI

Henryk PŁOCIENNICZAK

Barbara PODGÓRSKA

Hanna STADNIK

za wybitne zasługi w obronie niepodległości i suwerenności Państwa Polskiego w latach 1939-1956

KRZYŻEM ORDERU KRZYŻA NIEPODLEGŁOŚCI

Stanisława BIŁOBRAN

Hanna BORNIŃSKA

Danuta OLBRYCH

Hanna TESCHICH

Barbara ZAWIRSKA-ROEFLER

za zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność społeczną i kombatancką

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Stanisława BIAŁEK

Stefan KAMAN

Marian KAWIAK

ksiądz Marian SEDLACZEK

za wybitne zasługi w upowszechnianiu i propagowaniu postaw patriotycznych opartych na świadomości historycznej, za kultywowanie historii Polski, za propagowanie polskiej historii na arenie międzynarodowej

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Dariusz GAWIN

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Paweł UKIELSKI

Agnieszka SIDOR

Piotr ŚLIWOWSKI

za zasługi na rzecz rozwoju kultury, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Tomasz KOŁODZIEJCZAK

           

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Przemysław TRUŚCIŃSKI