Menu rozwijane

07 lutego 2013
Spotkanie Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków. Wręczenie odznaczeń państwowych.
o1883866239.jpg

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas czwartkowego spotkania Pary Prezydenckiej z rodziną paraolimpijczyków  wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju i upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych.   Może Cię zainteresować Podziękowania dla paraolimpijczyków

Odznaczeni zostali:

za wybitne zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej na rzecz osób niewidomych, za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Tadeusz MILEWSKI

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Piotr ŁOŻYŃSKI
Stanisław PIASEK

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI pośmiertnie: Adam BORCZUCH

odznaczenie odebrał syn Arkadiusz BORCZUCH

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Jacek CIOCHOŃ

za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Marta MAKOWSKA
Joanna MENDAK
Dariusz PENDER

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Tomasz BLATKIEWICZ
Alicja FIODOROW
Piotr GRUDZIEŃ
Tomasz RĘBISZ
Rafał WILK
Paulina WOŹNIAK

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Ewa DURSKA
Artur KORC
Krzysztof KOSIKOWSKI
Karolina KUCHARCZYK
Maciej LEPIATO
Mateusz MICHALSKI
Barbara NIEWIEDZIAŁ
Katarzyna PIEKART
Grzegorz PLUTA

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Oliwia JABŁOŃSKA
Karol KOZUŃ
Arleta MELOCH
Daniel PEK
Janusz ROKICKI
Mariusz SOBCZAK

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Alicja EIGNER
Rafał KORC
Milena OLSZEWSKA
Karolina PĘK

za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej i trenerskiej, za zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Adam KACZOR
Wojciech KIKOWSKI

Waldemar MADEJ
Tadeusz NOWICKI

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Edward DEC
Marek GNIEWKOWSKI
Mirosław JUREK
Zbigniew LEWKOWICZ
Elżbieta MADEJSKA
Grzegorz MUSZTAFAGA
Winicjusz NOWOSIELSKI
Aleksander POPŁAWSKI
Jacek SZCZYGIEŁ

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Tomasz BARTOSIK
Bogusław JUSIAK
Waldemar NOWOTNY
Longin WRÓBEL

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Radosław ŻABSKI

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Maciej BIENIASZ-KRZYWIEC
Jacek LACHOR
Leszek ZBLEWSKI

za zasługi dla ochrony zdrowia, za działalność na rzecz rozwoju sportu osób niepełnosprawnych

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Wojciech GAWROŃSKI
Jacek MALESZA

za zasługi w działalności artystycznej i charytatywnej na rzecz promowania sportu osób niepełnosprawnych

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Monika KUSZYŃSKA