Menu rozwijane

26 września 2011

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył ordery współpracownikom Komitetu Obrony Robotników, wybitnym postaciom opozycji demokratycznej i orędownikom idei społeczeństwa obywatelskiego. Ceremonia odbyła się w Pałacu Prezydenckim 26 września 2011 r. podczas uroczystości zorganizowanej w 35. rocznicę powstania KOR-u.

Za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej odznaczeni zostali

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Pan Stefan Kozłowski
2. Pan Aleksander Smolar *
3. Pan Eugeniusz Smolar
4. Pani Nina Smolar
5. Pan Jacek Taylor

Pośmiertnie:

6. Anatol Lawina - order odebrali córka Jagna Kofta i syn Błażej Miasojedow

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

7. Pan Krzysztof Bąkowski
8. Pan Marek Beylin
9. Pan Jakub Bułat
10. Pan Jan Cywiński
11. Pan Jerzy Drygalski
12. Pan Jarosław Dubiel
13. Pan Andrzej Friszke
14. Pani Mirosława Grabowska
15. Pan Tadeusz Klimczak
16. Pan Jacek Kwaśniewski
17. Pan Piotr Ogrodziński
18. Pan Ryszard Piekart
19. Pan Janusz Płóciennik
20. Pani Ewa Sułkowska-Bierezin
21. Pan Krzysztof Śliwiński *
22. Pan Michał Tarkowski
23. Pan Andrzej Terlecki
24. Pan Jan Waszkiewicz
25. Pan Janusz Weiss
26. Pan Mateusz Wierzbicki
27. Pan Tomasz Wierzejski
28. Pan Henryk Woźniakowski

pośmiertnie:

29. Barbara Różycka-Orszulak - order odebrała pani Marta Kowalska

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

30. Pan Janusz Anderman
31. Pan Czesław Apiecionek
32. Pan Łukasz Biedka
33. Pani Maria Bnińska
34. Pani Anna Borowik
35. Pani Alina Cała
36. Pan Wiktor Ćwiklik
37. Pan Zbigniew Garwacki
38. Pani Aldona Jabłońska-Klimczak
39. Pani Krystyna Lityńska
40. Pani Ewa Milewska-Celińska
41. Pan Zbigniew Sarata
42. Pani Danuta Szczepańska
43. Pani Agnieszka Wierzejska
44. Pani Agnieszka Wolfram-Zakrzewska

* Osoba nie mogła przybyć, odbierze odznaczenie w terminie późniejszym