Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował do Polaków o pomoc finansową dla Nepalczyków, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi. Pieniądze na ten cel można przekazywać m.in. na konta PAH, Caritas Polska, UNICEF Polska.
Ta ustawa ma szansę w sposób istotny zmienić relacje między obywatelem a państwem, między obywatelem a urzędami - ocenił prezydent Bronisław Komorowski, który podpisał we wtorek w Opolu nowelizację ustawy ws. postępowania przed sądami administracyjnymi.
Bez innowacji nie będzie trwałego rozwoju gospodarczego i skutecznego konkurowania o polskie szanse na rynku krajowym, europejskim i światowym - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas wtorkowej wizyty w Grupie Azoty ZAK SA w Kędzierzynie-Koźlu.
Powstający w Wiśle kompleks małych skoczni narciarskich utrwali pozycję beskidzkiego kurortu wśród najważniejszych ośrodków skoków narciarskich w Polsce - uważa prezydent Bronisław Komorowski.
Strażacy pokazują, że warto nie tylko bić na alarm, ale podejmować działania i być skutecznym - mówił prezydent na Jasnej Górze podczas odbywającej się w niedzielę VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażaków.
Za aktywność społeczną, a także za zaangażowanie w utrwalanie polskiej wolności podziękował w niedzielę w Częstochowie strażakom prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent uczestniczył tam m.in. w zasadzeniu Dębu Wdzięczności.
Zasługi Władysława Bartoszewskiego, będą się składały na przekonanie nas wszystkich, że jest on metrem Sevres polskiego patriotyzmu - powiedział w sobotę prezydent Bronisław Komorowski.
Polska jest bogata dzięki bogatej tradycji – ocenił prezydent Bronisław Komorowski, przemawiając w sobotę do uczestników Zjazdu Karpackiego w Ludźmierzu. - Stąd Polska jest taka ciekawa, że są w niej różne tradycje zaczerpnięte z szerokiego świata - mówił
Prezydent z małżonką gościł w sobotę Nowoczesnym Domu Dziecka Stowarzyszenia Siemacha w Odporyszowie. Prezydencka para zjadła śniadanie z wychowankami, a następnie przygotowywała wspólnie z nimi kokardy narodowe przed "Majówką z Polską
Można i należy sprawdzać wiarygodność polityków, czy wykonują dane obietnice - mówił we wtorek prezydent Bronisław Komorowski w Jacewie (Kujawsko-Pomorskie) na rozpoczętej budowie obwodnicy Inowrocławia.
Gdynia powstała z marzeń Polski o obecności nad morzem i na morzu, z marzeń o nowoczesności w czasach, gdy było to wyjątkowo trudne - mówił prezydent podczas uroczystości odsłonięcia tablicy z okazji nadania śródmieściu Gdyni tytułu Pomnika Historii.
Wielodzietna rodzina oznacza zaradność życiową, przedsiębiorczość i odwagę w pokonywaniu trudności - mówił w poniedziałek w Sierakowicach prezydent Bronisław Komorowski.
Warto dbać o las, gdyż jest on wspólną własnością wszystkich Polaków - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski podczas akcji sadzenia drzew w Pomorskiem z okazji Święta Lasu. To jest dobry symbol naszego zaangażowania w sprawy polskie - zaznaczył.
Największym wyzwaniem jest realny postęp w zakresie innowacyjności – przekonywał Prezydent RP podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Opowiedział się także za budowaniem wzajemnego zaufania pomiędzy państwem a przedsiębiorcami.
O tym, że słowa polskiego hymnu od pokoleń tworzą polską tożsamość - mówił prezydent Bronisław Komorowski w poniedziałek w Będominie, gdzie działa jedyne muzeum polskiego hymnu.