W Puławach udało się pokazać, że można rozwijać przemysł, dbając też o potrzeby środowiska naturalnego - ocenił prezydent Bronisław Komorowski, który w piątek odwiedził zakłady azotowe w tym mieście.
Rolą Polski jest pilnowanie, by świat zachodni nie zatrzasnął drzwi przed Ukrainą – mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas czwartkowej wizyty w dowództwie tworzonej w Lublinie litewsko-ukraińsko-polskiej brygady LITPOLUKRBRIG.
To inwestycja w przyszłość polskiego bezpieczeństwa energetycznego i inwestycja w przyszłość polskiego węgla – mówił w czwartek prezydent Bronisław Komorowski, zwiedzając budowę nowego bloku w elektrowni w Kozienicach.
- Musimy zadbać o wzmocnienie ściany wschodniej w sensie zdolności obronnych - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w środę w garnizonie w Siedlcach podczas wizyty w 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
Podczas obchodów 70. rocznicy ustanowienia polskiej administracji w Gorzowie Wielkopolskim prezydent Bronisław Komorowski dziękował wszystkim, którzy na ziemiach zachodnich pracowali i pracują nad umacnianiem polskości.
Prezydent Bronisław Komorowski uhonorował w piątek obiekty dawnego klasztoru cystersów w Kołbaczu (Zachodniopomorskie) mianem Pomnika Historii. - Takie miejsca, związane z odległą i niezwykłą historią mają walor wzbogacania rzeczywistości - podkreślił.
Życzę wszystkim szczęścia rodzinnego i szczęścia żołnierskiego, które jest tak potrzebne w każdym momencie służby – mówił Prezydent RP w Nowym Glinniku podczas w wielkanocnego spotkania z żołnierzami Wojska Polskiego.
Pomnik bohaterów trzech narodów – polskiego, węgierskiego i żydowskiego - Henryka Sławika i Józefa Antalla seniora odsłonili w sobotę w Katowicach prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Węgier János Áder.
Możemy liczyć na pełne wykonanie przez Węgry zobowiązań UE dot. sankcji wobec Rosji, mimo zróżnicowania postaw politycznych naszych krajów w kwestii kryzysu rosyjsko-ukraińskiego – oświadczył w piątek w Katowicach prezydent Bronisław Komorowski.
Polskość na Śląsku, która na tej ziemi była wyborem często dramatycznym, ma szczególne znaczenie - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas piątkowej wizyty w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
Prezydent Bronisław Komorowski podkreślał podczas wtorkowej wizyty w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, że już niedługo będzie się ono przystosowywać do szkoleń z użycia nowych typów systemów obronnych - antyrakietowych i przeciwlotniczych.
Decentralizacja władzy oznacza możliwość działania, ale także odpowiedzialność - mówił do samorządowców we wtorek w Koszalinie prezydent Bronisław Komorowski. Zwrócił się do przedstawicieli lokalnych władz o bliższą współpracę z mieszkańcami.
Możemy z dumą patrzeć na dzisiejszy Kołobrzeg, jako na miasto, które potrafi wykorzystać swoją wielką szansę w ramach polskiej wolności, w ramach procesu zbliżania Polski do świata zachodu - mówił Prezydent RP na uroczystościach w Kołobrzegu.
Prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że podpisał ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację konwencji dot. zwalczania przemocy wobec kobiet. Prezydent poinformował o tym na konferencji prasowej w Poznaniu po spotkaniu z podopiecznymi Fundacji "Barka".
Prezydent Bronisław Komorowski zaznaczył na spotkaniu w Dębicy, że nie przez przypadek wybrał Podkarpacie na podpisanie projektu dotyczącego wspierania innowacyjności w polskiej gospodarce. Jego zdaniem podział na Polskę A i B odchodzi do historii.