Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że dobre relacje polsko-niemieckie to szansa na umocnienie pozycji Polski w UE. W środę polski prezydent spotkał się z prezydentem Niemiec, ministrem spraw zagranicznych, a także przewodniczącym Bundestagu.
W czwartek na Lwowskim Narodowym Uniwersytecie im. Iwana Franki Bronisław Komorowski odebrał tytuł doktora honoris causa. Wcześniej polski prezydent złożył kwiaty na Cmentarzu Obrońców Lwowa i pod Pomnikiem Ukraińskiej Armii Galicyjskiej.
Oba nasze narody odzyskały niepodległość, zbudowały demokrację i wolny rynek, odniosły wiele sukcesów przez ostatnie 25 lat - mówił prezydent Bronisław Komorowski, odbierając we wtorek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie.
Serdecznie dziękuję za wyróżnienie, jakim jest przekazanie tego wyjątkowego dzieła. Znajdzie ono poczesne miejsce w Bibliotece Narodowej w Warszawie -mówił prezydent odbierając w Rydze kopię księgi "Terra Mariana", opowiadającej m.in. o historii Inflantów
Prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął w poniedziałek dwudniową wizytą na Łotwie i na Litwie. Odwiedzi Rygę i Kowno. W Rydze prezydent Komorowski spotka się z prezydentem Andrisem Berzinsem. Wezmą udział w prezentacji księgi "Terra Mariana".
Polska ma ambicje i aspiracje, by reprezentować interesy Europy Środkowej w UE i NATO - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski w swoim sobotnim wystąpieniu na szczycie GLOBSEC 2015 w Bratysławie.
Prezydent Bronisław Komorowski ocenił w sobotę w Bratysławie, że w czasie jego prezydentury udało się wiele zrobić dla rozwoju relacji polsko-słowackich. Prezydent Słowacji Andrej Kiska dziękował Bronisławowi Komorowskiemu za ten "osobisty wkład".
Wolność to wielkie wyzwanie, zobowiązanie i obowiązek, to także zobowiązanie wobec sąsiadów, którzy o wolność walczą - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski, odbierając w piątek w Bratysławie czesko-słowacką nagrodę transatlantycką.
Dziękuję bardzo za wspólną pamięć i wspólną troskę o to, aby świat był lepszy - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski na uroczystości z okazji 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej na terenie Państwowego Memoriału Ofiar Totalitaryzmu w Bykowni.
Polska podaje rękę Ukrainie! Polska robi i zrobi wszystko, by rękę Ukrainie podały inne państwa i narody wolnego świata Zachodu! - oświadczył Prezydent RP Bronisław Komorowski w wystąpieniu w Radzie Najwyższej Ukrainy.
Polska nie uchylałaby się od uczestnictwa w ewentualnej operacji pokojowej ONZ na Ukrainie - zadeklarował w Kijowie prezydent Bronisław Komorowski, na konferencji po rozmowach z prezydentem Petrem Poroszenką.
Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział, wraz z innymi zagranicznymi przywódcami, w marszu w Tunisie przeciw terroryzmowi. W stolicy Tunezji prezydent podkreślał, że Polska uczestniczy w działaniach zmierzających do usuwania zagrożenia terroryzmem.
Fundamenty naszego bezpieczeństwa są poważnie nadwyrężone, skończyły się czasy pokojowej dywidendy - mówił w niedzielę w Brukseli prezydent Bronisław Komorowski na forum zorganizowanym przez German Marshall Fund.
Przebywający w Brukseli Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z prezydentem Estonii Toomasem Hendrikiem Ilvesem. Tematem rozmowy była sytuacja w regionie ze szczególnym uwzględnieniem konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.
21.03.2015
W Brukseli doszło do nieformalnego spotkania Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z Przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Tematem rozmowy była aktualna sytuacja międzynarodowa ze szczególnym uwzględnieniem kryzysu rosyjsko-ukraińskiego.