21.03.2015
Prezydent Bronisław Komorowski przybył w sobotę po południu do Brukseli. W trakcie dwudniowej wizyty prezydent m.in. wystąpi na Brussels Forum organizowanym przez German Marshall Fund.
O wspólnych inwestycjach drogowych i energetycznych, współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz sytuacji w UE w związku z konfliktem na Ukrainie rozmawiali w niedzielę w Witowie w Tatrach prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Słowacji Andrej Kiska.
O polsko-japońskiej współpracy w zakresie polityki bezpieczeństwa i gospodarki rozmawiali w piątek w Tokio prezydent Bronisław Komorowski i premier Japonii Shinzo Abe. Obaj uznali, że rosyjska aneksja Krymu to poważne zagrożenie dla pokoju.
Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał podczas piątkowego polsko-japońskiego forum gospodarczego w Tokio, że Polska to dla Japonii atrakcyjna brama do rynku Unii Europejskiej.
Przebywająca w Japonii Para Prezydencka została przyjęta na audiencji przez Cesarza Akihito i Cesarzową Michiko. Prezydent RP Bronisław Komorowski mówił, że rozmowa dotyczyła głównie kultury.
Prezydent Bronisław Komorowski na zaproszenie prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki wziął w niedzielę w Kijowie udział w obchodach 1. rocznicy zwycięstwa protestów na Majdanie Niepodległości, które doprowadziły do obalenia ówczesnych władz.
Polska będzie starała się pomóc na wszystkie dostępne sposoby w realizacji umowy zawartej w Mińsku, która jest gwarantowana przez podpisy ważnych krajów - Francji, Niemiec, a także prezydenta Rosji - mówił prezydent Bronisław Komorowski w Kijowie.
Im dłużej trwa konflikt ukraińsko-rosyjski, tym bardziej staje się oczywiste, że jego źródłem jest potrzeba legitymizacji władzy w Rosji poprzez podbój i dominację - ocenił w piątek w Hamburgu Prezydent RP honorowy gość uczty św. Macieja.
Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w piątek po spotkaniu przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Austrii i Słowenii w Pradze, że mają oni wspólne stanowisko w sprawach istotnych z punktu widzenia konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.
Konflikt rosyjsko-ukraiński zbliżył perspektywy państw Grupy Wyszehradzkiej w zakresie bezpieczeństwa - powiedział w czwartek w Pradze Bronisław Komorowski, który wziął udział w spotkaniu prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Austrii i Słowenii.
- Z prawdziwą satysfakcją odnotowuję ogromny obszar wspólnych poglądów na najważniejsze sprawy naszego regionu- powiedział we wtorek w Estonii prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania prezydentów państw bałtyckich.
Polska wspiera Mołdawię i Ukrainę na proeuropejskiej drodze - deklarował w czwartek w Kiszyniowie prezydent Bronisław Komorowski. Prezydenci Nicolae Timofti i Petro Poroszenko zapewniali z kolei o gotowości do przeprowadzenia niezbędnych reform.
Kraje Europy Środkowej i Wschodniej, które od 25 lat cieszą się wolnością, powinny teraz być solidarne z tymi, którzy o wolność walczą: Ukrainą, Mołdawią, Gruzją - podkreślił w poniedziałek w Pradze prezydent Bronisław Komorowski.
Wieniec od Prezydenta RP i grupy dawnych działaczy Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej z napisem "W 25-lecie wolności. Przyjaciele z Polski" złożono w poniedziałek na grobie Vaclava Havla, byłego Prezydenta Republiki Czeskiej.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski spotkał się w poniedziałek w Pradze z Polakami zamieszkałymi w Republice Czeskiej. Podczas spotkania w Ambasadzie RP odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych.