Przebywający w Bratysławie Prezydent RP Bronisław Komorowski, wspólnie z Prezydentem Republiki Słowackiej i Prezydentem Republiki Federalnej Niemiec złożył w poniedziałek rano wieńce przy Bramie Wolności w Devinie.
Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę do złożenia wizyty w Warszawie 17 grudnia. Zaproszenie zostało przyjęte. Prezydenci rozmawiali w Bratysławie, gdzie uczestniczyli w obchodach 25. rocznicy Aksamitnej Rewolucji.
Prezydenci państw Grupy Wyszehradzkiej wyrazili w niedzielę solidarność z Ukrainą. Prezydenci Polski, Czech, Słowacji i Węgier spotkali się w Bratysławie z prezydentem Ukrainy podczas obchodów 25. rocznicy aksamitnej rewolucji.
Głębokie reformy i determinacja to źródła polskiego sukcesu - ocenił prezydent Bronisław Komorowski podczas piątkowego wykładu na Uniwersytecie w Palermo.
Jeden ze skwerów w Palermo na Sycylii od piątku nosi imię "Solidarności". Solidarność jest niezbędna dla integracji europejskiej - podkreślał podczas uroczystości prezydent Bronisław Komorowski.
Szczyt NATO w Warszawie w 2016 roku byłby dobrym momentem do rozpoczęcia prac nad nową koncepcją strategiczną Sojuszu, z możliwością jej przyjęcia w 2018 roku - przekonywał prezydent Bronisław Komorowski podczas wykładu w Akademii Obrony NATO w Rzymie.
Wynik wyborów parlamentarnych na Ukrainie potwierdza prozachodni kurs tego kraju - ocenił w czwartek w Palermo prezydent Bronisław Komorowski. Teraz - jak dodał - Ukraina musi rozpocząć reformy ustrojowe, polityczne i gospodarcze.
Włoscy inwestorzy mieli odwagę postawić na polskie przemiany w latach 90. - mówił prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu z włoskim biznesem w Rzymie. Zaznaczył, że ważnym priorytetem włoskiego przewodnictwa UE jest bezpieczeństwo energetyczne.
Prezydenci Polski i Włoch, Bronisław Komorowski i Giorgio Napolitano, opowiedzieli się w środę za niezawisłością i poszanowaniem integralności Ukrainy. Rozmawiali także m.in. o włoskim przewodnictwie w Radzie Unii Europejskiej.
Prezydenci Niemiec i krajów Grupy Wyszehradzkiej świętowali w czwartek 25. rocznicę pokojowej rewolucji w Lipsku. - Warto pamiętać, że nie byliśmy sami, inne narody w ramach tego samego procesu też odzyskiwały wolność - podkreślił prezydent Komorowski.
Unii Europejskiej potrzeba rzeczywistej, a nie pozornej, dywersyfikacji źródeł dostaw gazu - przekonywał w Bradze prezydent Bronisław Komorowski, krytykując w ten sposób ideę budowy gazociągu South Stream.
Polska powinna zabiegać o wykonanie postanowień szczytu NATO w Newport - powiedział w poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski. Zapowiedział też, że spotka się z przyjeżdżającym do Polski nowym szefem NATO Jensem Stoltenbergiem.
Prezydent Bronisław Komorowski przebywa z dwudniową wizytą w Portugalii, gdzie w Bradze bierze udział w X Spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Arraiolos. Tematami tegorocznego spotkania są m.in. energetyka i imigracja.
Na zakończenie wizyty w Stanach Zjednoczonych Bronisław Komorowski rozmawiał z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem. Spotkał się także z emirem Kataru Tamim ibn Hamad Al Sanim.
25.09.2014
Polska chce ubiegać się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ latach 2018-2019, by m.in. zainicjować dyskusję o reformie tego gremium- powiedział w czwartek PAP prezydent Bronisław Komorowski.