19.04.2015
Żołnierze Pułku wielokrotnie wsławili się męstwem i dokonali wielu odważnych czynów, pomnażając chwałę oręża polskiego - napisał Prezydent RP Bronisław Komorowski w liście obchodów Święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich.
18.04.2015
Gimnazjum i Liceum w Mikołajkach stało się szkołą, której szczególną misją jest kształtowanie u swoich wychowanków postaw dialogu i współpracy, gotowości współdziałania z innymi ludźmi i narodami - napisał Prezydent RP z okazji 25-lecia szkoły.
11.04.2015
Nowoczesny patriotyzm w wolnej Polsce oznacza harmonijne łączenie tradycji z nowoczesnością, a dorobku minionych pokoleń z rozwojem i innowacyjnością - napisał prezydent Bronisław Komorowski.
11.04.2015
Nasz kraj potrzebuje ugruntowanej wiedzy technicznej i nowoczesnych technicznych umiejętności. Dobrze wykształceni technicy stanowią dla Polski kapitał, niezbędny do jej dalszej modernizacji i do mierzenia się z wyzwaniami XXI wieku - napisał Prezydent RP
Wszystkim chrześcijanom tradycji wschodniej, którzy w tych dniach obchodzą Święta Zmartwychwstania Pańskiego, składamy serdeczne życzenia duchowego umocnienia i prawdziwej radości z Dobrej Nowiny.
Z okazji Świąt Wielkanocnych Para Prezydencka składa najserdeczniejsze życzenia radości i wielu dobrych chwil w rodzinnym gronie. Niech te dni, spędzone z najbliższymi, będą czasem budowania rodzinnej wspólnoty. Obejrzyj film z życzeniami.
Nie można pozwolić, by trudności organizacyjne związane z procesem liczenia głosów powtórzyły się w przyszłości - napisał Prezydent RP w liście do Marszałka Sejmu, apelując o sprawne prace nad prezydenckim projektem nowelizacji Kodeksu wyborczego.
27.03.2015
Podstępne aresztowanie i proces Szesnastu było aktem terroru nowopowstałego systemu sowieckiej dominacji nad Polską - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście do uczestników obchodów w Pruszkowie.
27.03.2015
W Międzynarodowym Dniu Teatru pragniemy złożyć najlepsze życzenia wszystkim osobom, które talent oraz doświadczenie poświęcają pięknej idei teatru jako miejsca wspólnej refleksji nad człowiekiem i światem - czytamy w przesłaniu Pary Prezydenckiej.
25.03.2015
List prezydenta Bronisława Komorowskiego do uczestników i organizatorów Światowego Kongresu Klastrów w Dąbrowie Górniczej, odczytany przez ministra Olgierda Dziekońskiego.
W związku z katastrofą samolotu Germanwings, który rozbił się we francuskich Alpach Prezydent RP Bronisław Komorowski w depeszach kondolencyjnych do Prezydenta Niemiec i króla Hiszpanii przekazał wyrazy solidarności z rodzinami i bliskimi ofiar tragedii.
21.03.2015
Jako zwierzchnik Sił Zbrojnych, z satysfakcją i zadowoleniem przyjmuję społeczny zapał, entuzjazm i autentyczne zaangażowanie w sprawy obronności, zwłaszcza ze strony młodzieży - napisał prezydent w liście odczytanym przez szefa BBN Stanisława Kozieja.
21.03.2015
Solidarność jest warunkiem pomyślnego uczestnictwa Unii Europejskiej w globalnej konkurencji polityczno-gospodarczej - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście odczytanym w sobotę przez Zastępcę Szefa KPRP Dariusza Młotkiewicza.
17.03.2015
Gabriel Narutowicz, wybitny uczony i pierwszy prezydent odrodzonej Rzeczypospolitej, to postać, którą powinniśmy trwale zachowywać w naszej narodowej pamięci - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście odczytanym podczas uroczystości na Politechnice
16.03.2015
List prezydenta na uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych działaczom opozycji niepodległościowej z lat 1956-1989 w Bydgoszczy, odczytany przez doradcę Jana Lityńskiego.