15.03.2015
List Prezydenta RP skierowany do organizatorów i uczestników obchodów 34. rocznicy porozumień rzeszowsko-ustrzyckich w klasztorze Redemptorystów w Tuchowie, odczytany przez ministra Dariusza Młotkiewicza.
14.03.2015
List Prezydenta RP skierowany do wykonawców i publiczności jubileuszowego koncertu z okazji 50-lecia zespołu Czerwone Gitary
12.03.2015
"Bez gotowości pomagania innym nasza wolność byłaby uboga" - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście z okazji 60. urodzin Janiny Ochojskiej, odczytanym podczas uroczystości przez Jana Lityńskiego.
06.03.2015
Żegnamy dzisiaj legendę polskiego dziennikarstwa, wybitnego publicystę i komentatora sportowego, który pielęgnował kulturę słowa i obyczaje najwyższej, przedwojennej próby - napisał prezydent w liście odczytanym na Powązkach przez doradcę Jana Lityńskiego
27.02.2015
Chciałbym, aby rok 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego był czasem podsumowań dorobku lokalnych społeczności, ale i podejmowania działań na rzecz zwiększenia obywatelskiej aktywności - napisał Prezydent RP do uczestników gali Super Samorząd 2014.
23.02.2015
Niezależność sądów i niezawisłość sędziów to jedna z najważniejszych zasad, na których wspiera się praworządność i sprawne funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości - napisał prezydent w liście odczytanym przez ministra Krzysztofa Huberta Łaszkiewicza.
Prezydent Bronisław Komorowski ocenił, że Oscar dla "Idy" powinien być źródłem satysfakcji dla wszystkich Polaków. W rozmowie telefonicznej pogratulował sukcesu Pawłowi Pawlikowskiemu i wszystkim zaangażowanym w pracę nad filmem.
List prezydenta Bronisława Komorowskiego do uczestników uroczystości z okazji 96-lecia powołania Najwyższej Izby Kontroli, odczytany przez Zastępcę Szefa KPRP Dariusza Młotkiewicza.
Chcę także Państwu podziękować za promocję Polski za granicą. Oscarowa nominacja dla „Idy”, „Joanny” i „Naszej klątwy” to doskonała wizytówka dla polskiej kultury - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście do nominowanych.
Prezydent Bronisław Komorowski pogratulował kapitanowi Piotrowi Kuźniarowi oraz załodze jachtu Selma Expeditions dotarcia do najbardziej na Południe wysuniętego krańca oceanów - legendarnej Zatoki Wielorybów antarktycznego Morza Rossa.
Żegnając profesora Jerzego Regulskiego chcę podkreślić, że był osobą niezwykłą; był jednym z ojców założycieli odnowionego samorządu, co w roku 25-lecia Polski samorządnej warto przypomnieć – powiedział Prezydent RP.
Podczas poniedziałkowej rozmowy telefonicznej prezydenci Polski i Ukrainy omówili sytuację na wschodzie Ukrainy. Prezydent Komorowski przyjął zaproszenie prezydenta Poroszenki na obchody 1. rocznicy Majdanu, które odbędą się 22 lutego.
Prezydent RP Bronisław Komorowski w rozmowie telefonicznej pogratulował w niedzielę wielkiego, światowego sukcesu Mariuszowi Trelińskiemu. Jest on pierwszym polskim reżyserem, który zrealizował swój spektakl w Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
07.02.2015
Wrażliwość na sprawy najtrudniejsze, publicystyczne talenty i szacunek dla rozmówcy mają wielkie znaczenie dla podnoszenia jakości życia publicznego w Polsce - napisał Prezydent RP w liście do uczestników i organizatorów Charytatywnego Balu Dziennikarzy.
07.02.2015
Żegnamy dzisiaj niezłomnego żołnierza Rzeczypospolitej i gorącego patriotę, który całym swoim życiem pragnął służyć narodowi i Ojczyźnie - napisał Prezydent RP w liście do uczestników uroczystości pogrzebowych śp. Kapitana Zygmunta Kultysa „Lisa”.