Wystąpienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na Cmentarzu Powstańców Warszawy.
Wystąpienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich w Warszawie podczas uroczystości przededniu 71. rocznicy wybuchu walk w stolicy.
30.06.2015
Jestem dzisiaj szczerze i naprawdę głęboko wzruszony i zaszczycony. Jestem zaszczycony i wzruszony, odbierając to szczególne wyróżnienie, jakim jest doktorat honoris causa Uniwersytetu w Kownie - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.
Wybuch wojny poprzedziła i umożliwiła współpraca dwóch totalitaryzmów – hitlerowskiego i stalinowskiego - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas uroczystości na Westerplatte w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej.
Żegnamy dzisiaj Władysława Bartoszewskiego, człowieka któremu historia postawiła niezwykle trudne, wręcz karkołomne zadania, a on je wszystkie podjął, i to podjął zwycięsko! - powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Zawsze nasi wrogowie korzystali na naszych sporach i na naszych kłótniach. Dlatego razem, we wspólnocie, musimy zagwarantować bezpieczną przyszłość naszym dzieciom, bo i dzisiaj świat niesie zagrożenia - mówił Prezydent RP na Placu Zamkowym.
Najważniejsze by towarzyszyła nam w tych majowych dniach wzajemna życzliwość, wzajemne obdarowywanie się uśmiechem, ciepłym spojrzeniem, dobrym gestem. Zachęcam wszystkich do udziału w świętowaniu, do Majówki z Polską - mówił prezydent w wystąpieniu.
Polskie sprawy trzeba widzieć nie tylko w perspektywie kalendarza wyborczego, ale także z myślą o następnych dziesięcioleciach, a nawet pokoleniach, określając strategiczne cele i strategiczne wyzwania dla państwa i dla narodu - mówił prezydent.
Nie będzie stabilnej, bezpiecznej Europy, jeśli jej częścią nie stanie się Ukraina - mówił prezydent Bronisław Komorowski w wystąpieniu w Radzie Najwyższej Ukrainy.
Tutaj widać doskonale, czym kończy się ustępliwość i niedocenianie w porę wagi zagrożeń - mówił prezydent podczas uroczystości w 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej na terenie Państwowego Memoriału Ofiar Totalitaryzmu w Bykowni.
08.04.2015
Silne i sprawne państwo powinno ufać swym obywatelom - mówił w środę prezydent Bronisław Komorowski podczas dorocznego Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
Pamięć o ofiarach Zbrodni Katyńskiej jest dla nas zobowiązaniem do pracy na rzecz wolnej i bezpiecznej Polski. Daru, tak drogo okupionego, trzeba strzec z największą starannością - mówił prezydent podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Nie powinniśmy ustawać w wysiłkach, aby umacniać transatlantyckie zaufanie, które bywa naruszane i bywa kwestionowane. To jest wielkie zadanie dla rządów i instytucji społeczeństwa obywatelskiego po obu stronach Atlantyku - mówił Prezydent RP.
Ze swej strony, już na początku prezydentury, dołożyłem starań, aby wzmocnić poczucie naszego bezpieczeństwa; mam jednak pełną świadomość, jak wiele jest jeszcze przed nami do zrobienia - mówił Prezydent RP na odprawie kadry kierowniczej MON i SZ RP.
06.03.2015
Samorząd jest sukcesem wolnej Polski – powiedział w piątek w Poznaniu prezydent Bronisław Komorowski na kongresie 25-lecia Samorządu Terytorialnego.