Nie wybieram się na emeryturę polityczną – powiedział prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla „Faktów po Faktach”. Dodał, że tworzony przez niego instytut będzie działał w wymiarze międzynarodowym.
Prezydent nie może być krytykiem rzeczywistości. Musi dbać o to, aby obywatele nie stracili szacunku do państwa, do samych siebie, do efektów własnej pracy - mówi prezydent w rozmowie z Janiną Paradowską i Jerzym Baczyńskim.
Liczę na sukces idei wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, a także na zmiany systemu finansowania partii oraz fundamentu relacji między obywatelem a państwem, jakim jest uczciwy system podatkowy - mówił prezydent w RMF FM.
System budowy mieszkań na wynajem z umiarkowanym czynszem i większy dostęp do miejsc pracy to elementy programu "Dobry start dla młodych", którego realizację zapowiada Prezydent RP. O założeniach mówił w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info.
Proponuję zlikwidowanie konstytucyjnej bariery prawnej, rozpoczęcie debaty i dopuszczenie obywateli do decyzji w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu - przekonywał prezydent Bronisław Komorowski w "Faktach po faktach" w TVN 24.
Utrzymanie konkurencyjności Polski we wszystkich obszarach to zdaniem Prezydenta RP najważniejsze wyzwanie na najbliższe lata. Jeżeli nie utrzymamy konkurencyjności, to przegramy wyścig z rozwijającymi się krajami - mówił Bronisław Komorowski w TVN 24.
W polskim narodowym interesie leży niepodległa Ukraina zorientowana na Zachód, a nie na Wschód – przekonywał prezydent Bronisław Komorowski w "Poranku" TOK FM. Ocenił, że ile razy Ukraina była cząstką świata wschodniego, to dla Polaków było niekorzystne.
W rozmowie z TVP Poznań prezydent Bronisław Komorowski wskazywał, że Poznań jest ważnym punktem wizyt po kraju ze względu na rolę, jaką odgrywa w obszarze polskiego życia gospodarczego.
Trzeba doskonalić obecny system emerytalny - ocenił prezydent Bronisław Komorowski, dodając, że oprócz wieku o przejściu na emeryturę powinien decydować też staż pracy. Poprawianie systemu tak, rozwalanie - nie - podkreślił w rozmowie "Trzech na jednego".
Mam nadzieję, że Władysław Bartoszewski będzie wzorcem dla kolejnych polskich pokoleń, dla mnie jest – mówił Prezydent RP w radiowej „Trójce”. Podkreślał, że Władysław Bartoszewski reprezentował postawę służby i niesłychanie żarliwego patriotyzmu.
Zapis wywiadu prezydenta Bronisława Komorowskiego dla audycji "Salon Polityczny Trójki" Programu III Polskiego Radia.
Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że Konstytucję RP w różnych kwestiach można by poprawić. - Ale Polsce nie będzie służyć walka o to, kto będzie miał większe znaczenie czy prezydent czy premier - podkreślał w radiowych "Sygnałach dnia".
Prezydent Bronisław Komorowski mówił w niedzielę w radiowej Jedynce, że obecnie zamiast zmieniać konstytucję, lepiej jest doskonalić określone w ustawie zasadniczej relacje między prezydentem a rządem i parlamentem.
Prezydent nie jest od rozstrzygania dylematów moralnych. Ma pilnować, by państwo nie odbierało obywatelom wolności podejmowania osobistych decyzji w zgodzie z ich najgłębszymi przekonaniami - mówi w "Gazecie Wyborczej" Prezydent RP.
W ewentualnej konfrontacji Rosja może wygrać jedynie wojnę nerwów albo wojnę propagandową. Żadnej innej. To wiedzą doskonale wszyscy ci w Rosji, którzy trzeźwo kalkulują - przekonuje w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Prezydent RP Bronisław Komorowski.