Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że pomysł wprowadzenia możliwości odpisania 1 proc. podatku na rzecz partii politycznych, jako uzupełnienie obecnego systemu finansowania partii, jest wart rozważenia.
W ostatnich latach wprowadzono wiele rozwiązań poprawiających sytuację polskiej rodziny, zachęcających do posiadania dzieci i ułatwiających ich wychowywanie - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski. Jego zdaniem wysiłki te powinny być kontynuowane.
Bronisław Komorowski wskazał gen. Marka Tomaszyckiego do mianowania na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych w czasie wojny. Pozwoli to na przygotowywanie się w czasie pokoju do dowodzenia siłami zbrojnymi w warunkach kryzysu wojennego - mówił.
Małżonka prezydenta uczestniczyła we mszy odprawionej w Panteonie Wielkich Polaków w Centrum Opatrzności Bożej w związku z 100. rocznicą urodzin spoczywającego tam ks. Jana Twardowskiego.
Polska ma ambicje i aspiracje, by reprezentować interesy Europy Środkowej w UE i NATO - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski w swoim sobotnim wystąpieniu na szczycie GLOBSEC 2015 w Bratysławie.
Prezydent Bronisław Komorowski ocenił w sobotę w Bratysławie, że w czasie jego prezydentury udało się wiele zrobić dla rozwoju relacji polsko-słowackich. Prezydent Słowacji Andrej Kiska dziękował Bronisławowi Komorowskiemu za ten "osobisty wkład".
Wolność to wielkie wyzwanie, zobowiązanie i obowiązek, to także zobowiązanie wobec sąsiadów, którzy o wolność walczą - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski, odbierając w piątek w Bratysławie czesko-słowacką nagrodę transatlantycką.
Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek nowelizację ustawy, która umożliwia ekshumację i godny pochówek ofiar terroru komunistycznego z lat 1944-1956. Pozwoli ona m.in. zakończyć ich poszukiwania na tzw. Łączce na stołecznych Wojskowych Powązkach
Zmiana w systemie bezpieczeństwa wymaga rozpoczęcia prac nad nową strategią sił zbrojnych NATO - ocenił prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu z sekretarzem generalnym Sojuszu.
Jest co pokazywać w zakresie osiągnięć polskiego rolnictwa i z czego być dumnym, jeśli widzi się polską żywność konkurującą z sukcesem z żywnością i przetwórstwem z innych krajów- powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas gali AgroLigi 2014.
Prezydent zapowiedział, że podpisze postanowienie o zarządzeniu referendum w sprawie JOW-ów, finansowania partii i zasady dotyczącej prawa podatkowego. Podczas wcześniejszej dyskusji przekonywał, że obywatele chcą mieć większy wpływ na bieg spraw w Polsce
Dziękuję za gotowość służenia najjaśniejszej Rzeczypospolitej w tym momencie szczególnym, gdy do wyborów jest zaledwie parę miesięcy - mówił Bronisław Komorowski wręczając akty powołania trzem nowym ministrom w Pałacu Prezydenckim.
Prezydent RP poinformował, że zaprosił na poniedziałek premier i szefową PO Ewę Kopacz oraz wicepremiera, szefa PSL Janusza Piechocińskiego. Powiedział też, że zamierza skorzystać ze swoich uprawnień i wyznaczyć datę wyborów parlamentarnych.
Dziś w obliczu kryzysu powinniśmy budować i umacniać poczucie wzajemnej współodpowiedzialności i solidarności świata zachodniego - mówił w piątek podczas oficjalnej inauguracji Wrocław Global Forum prezydent Bronisław Komorowski.
O współpracy transatlantyckiej, NATO i bezpieczeństwie w Europie Środkowej rozmawiali w czwartek prezydent Bronisław Komorowski i były gubernator Florydy, polityk Partii Republikańskiej John Ellis "Jeb" Bush.