Województwo kujawsko-pomorskie

Na obszarze całego województwa kujawsko-pomorskiego funkcjonuje Kujawsko-Pomorski Komponent Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Karty prowadzone przez samorządy lokalne:

 1. Barcin,
 2. Bydgoszcz,
 3. Chełmno,
 4. Grudziądz,
 5. Toruń.

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Województwo kujawsko-pomorskie, Kujawsko-Pomorski Komponent Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny

aktualizacja: 5 marca 2015 r.

Kujawsko-Pomorski Komponent Ogolnopolskiej Karty Dużej Rodziny to jedno z działań przyjętego przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego Kujawsko-Pomorskiego Programu Wspierania Rodziny na lata 2014-2022”. Funkcjonuje on od października 2014 r.
Rodziny wielodzietne, z co najmniej 3 dzieci w wieku do lat 18 lub 25 jeśli się uczą i bez ograniczen wieku w przypadku dzieci niepełnosprawnych w stopniu znacznym, zamieszkałe na terenie woj. kujawsko-pomorskiego uprawnione do Ogolnopolskiej Karty Dużej Rodziny otrzymują dodatkowe uprawnienia w następujących obiektach samorządowych:

 • bezpłatne dla dzieci i młodzięzy oraz ulgowe dla dorosłych bilety do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku,
 • bezpłatne zwiedzanie Pałacu w Lubstroniu,
 • zniżkowe bilety do Muzeum Etnograficznego w Toruniu i Muzeum Archeologicznego w Biskupinie,
 • bezpłatny udział w zajęciach w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka i do Galerii Sztuki WOZOWNIA w Toruni,
 • zniżkowe bilety do Teatru im. W Horzycy w Toruniu, do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz do Opery NOVA w Bydgoszczy.

Partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in.:

 • zniżkowe bilety jednorazowe na przejazdy środkami Kujawsko – Pomorskiego Transportu Samochodowego SA oraz na bilety kolejowe Przewozy Regionalne sp. z o.o., Oddział Kujawsko - Pomorski,
 • zniżki na udział w warsztatach ornitologicznych w Kujawsko – Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Minikowo,
 • rabaty  na seanse w grocie solnej , na lampy solne rzeźbione oraz na kosmetyki z naturalnych minerałów.

Więcej informacji o Programie na stronie samorządu wojewódzkiego.

Góra strony

Toruń, województwo kujawsko-pomorskie, Karta Dużej Rodziny
aktualizacja: 19 lutego 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 22 października 2012 roku. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym na terenie Torunia (także rodzinom zastępczym), składającym się z rodziców (lub jednego rodzica) mających na utrzymaniu co najmniej troje i więcej dzieci w wieku do 18 lat lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Operatorem programu, wybranym w drodze konkursu, jest organizacja pozarządowa Fundacja „Nadzieja dla Rodzin”. Karta jest ważna 1 rok od daty wystawienia. Wydanie Karty jest bezpłatne. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki na bilety wstępu do teatru lalek, miejskich centrów kultury, na wybrane koncerty, wystawy,
 • ulgowe bilety na imprezy organizowane na miejskich obiektach sportowych, baseny szkolne, basen letni, lodowisko, do Aquaparku.

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. zniżkowe czesne w szkole społecznej, ulowe opłaty za kursy języków obcych, zajęcia taneczne, kursy na prawo jazdy. Można skorzystać z niższej odpłatności za wypoczynek w komercyjnych ośrodkach wczasowych, z ulgi na zajęcia w klubie malucha, salach i placu zabaw, na zajęcia sportowe. Ponadto przysługują ulgi na usługi medyczne, rehabilitacyjne, prawne, księgowe, ubezpieczeniowe, remontowo-budowlane, fryzjersko-kosmetyczne, fotograficzne, gastronomiczne, optyczne, florystyczne oraz na zakupy art. spożywczych, zielarskich, podręczników, artykułów sakralnych czy bon na zakupy w hurtowni spożywczo-przemysłowej.
Od grudnia 2012 r. wydano 2500 nowych kart dla 460 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych programu Karta Dużej Rodziny.

Góra strony

Bydgoszcz, województwo kujawsko-pomorskie, Bydgoska Rodzina 3+

aktualizacja: 10 marca 2014 r.

Bydgoska Karta Rodzinna 3 plus wydawana jest od 29 maja 2013 r. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Karta przysługuje rodzinom zamieszkujący pod wspólnym adresem na terenie Miasta Bydgoszczy, składającym się z rodziców/rodzica lub opiekuna, mającym na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Karta przysługuje też rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Karta, wydawana bezpłatnie, jest ważna przez pięć lat, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez uprawnione dziecko 18 lat. W przypadku dzieci powyżej 18 roku życia karta wydawana jest na rok. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla rodzin 4+ codziennie, a dla 3+ w weekendy; zniżki na bilety sieciowe dla wszystkich posiadaczy Karty,
 • bezpłatne wypożyczanie podręczników szkolnych,
 • zniżka w opłatach za żłobek miejski, podwojona w przypadku korzystania z usług dla dwojga dzieci z rodziny,
 • zniżka w opłatach za przedszkole miejskie dla rodzin 3+ i zwolnienie z opłaty dla rodzin 4+,
 • ulgowy wstęp – a na wybrane przedsięwzięcia wstęp bezpłatny – do miejskich galerii, muzeów, teatru, filharmonii, do obiektów Miejskiego Centrum Kultury;
 • zniżkowe karnety na naukę pływania i wstęp na baseny i lodowiska szkolne,
 • zniżkowe bilety na obiekty Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu oraz Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji (baseny, siłownia, grota solna, sauny, fizykoterapia,); zniżkowe opłaty za wypożyczenie sprzętu do turystyki wodnej na miejskiej przystani i na ofertę Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku,
 • bezpłatne porady prawnika, psychologa i pedagoga w MOPS.

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. niższe opłaty w niepublicznych przedszkolach i klubach dziecięcych, zniżkowe bilety wstępu na sale zabaw, obiekty sportowe, mecze ligowe lokalnego klubu piłkarskiego, zniżki na badania laboratoryjne oraz na terapię noworodków i małych dzieci, na warsztaty psychoterapeutyczne, na projekty aranżacji pokoju dziecięcego i projekty domów, preferencyjne pożyczki i kredyty mieszkaniowe, niższe prowizje bankowe, zniżki na pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, niższe opłaty za usługi pocztowe, motoryzacyjne, wyjazdy turystyczne, pielgrzymkowe, obozy i kolonie, kursy: językowe, na prawo jazdy, nurkowania, tańca, jazdy konnej, wypożyczenie rowerów, rolek, gokartów, rabaty na serwis sprzętu komputerowego i akcesoria komputerowe, usługi gastronomiczne czy fryzjersko-kosmetyczne. Ponadto karta uprawnia do rabatów i zniżek m.in. przy zakupie artykułów papierniczych i zabawek, książek, podręczników do nauki języków obcych, okien i bram, sadzonek roślin, artykułów zoologicznych, okularów i soczewek kontaktowych. 
Od początku funkcjonowania programu wydano 6396 kart dla 1039 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Góra strony

Chełmno, województwo kujawsko-pomorskie, Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 marca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny  wydawana jest od 24 stycznia 2014 r. Koordynatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom zamieszkującym na terenie miasta Chełmna (także rodzinom zastępczym) składająca się z rodziców mających na utrzymaniu troje  i więcej dzieci w  wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko się uczy lub studiuje. W przypadku, gdy dziecko posiada orzeczenie  o znacznym stopniu niepełnosprawności lub całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji, ograniczenie wieku nie obowiązuje. Karta wydawana jest bezpłatnie, na okres kolejnych 24 miesięcy od daty wydania. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • bezpłatny wstęp na wszystkie przedstawienia, koncerty oraz imprezy organizowane i finansowane przez miejskie centrum kultury,  dla dzieci i opiekuna,
 • bezpłatny wstęp do lokalnego muzeum na wszystkie wystawy dla dzieci i opiekuna,
 • zniżka na basen dla dzieci i opiekuna.

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty zniżki na zakup podręczników szkolnych i artykułów papierniczych, na udział w warsztatach i kursach językowych oraz na sesje coachingowe i psychoterapeutyczne. Od 3 lutego do 20 marca 2014 r. wydano 111 kart dla 21 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Chełmno.

Góra strony

Grudziądz, województwo kujawsko-pomorskie, Grudziądzka Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 16 czerwca 2014 r.

Grudziądzka Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 2 czerwca 2014 roku. Kartę przyznaje się rodzinom wielodzietnym, które mieszkają na stałe pod wspólnym adresem na terenie gminy miejskiej Grudziądz i składają się z rodziców/rodzica mających na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko/dzieci kontynuują naukę w trybie dziennym. Kartę przyznaje się również rodzinom zastępczym, rodzinnym domom dziecka oraz dzieciom przebywającym w placówkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie gminy. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez okres 12 miesięcy od daty wystawienia. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w instytucjach powiązanych z samorządem:

 • bezpłatny wstęp dla dzieci na spektakle i koncerty w lokalnym centrum kultury,
 • zniżkowe opłaty za korzystanie z obiektów miejskiego ośrodka sportu i wypoczynku oraz zwolnienie dzieci z opłat wpisowych za udział w imprezach rekreacyjnych (rajdy, wycieczki),
 • zniżki na korzystanie z basenów szkolnych,
 • ulgowy bilet rodzinny na zwiedzanie ekspozycji lokalnego muzeum,
 • zniżkowe bilety na baseny, sauny i tężnie rekreacyjnego centrum geotermicznego,
 • zniżki na bilety miesięczne dla dzieci uprawniające do przejazdów komunikacją miejską oraz bezpłatne przejazdy liniami sezonowymi w komunikacji miejskiej.

Ponadto partnerzy Karty prowadzący działalność gospodarczą oferują jej posiadaczom m.in. rabaty na usługi gastronomiczne, kosmetyczne, na wypożyczenie strojów balowych dla dzieci. Ponadto posiadacze karty mogą taniej kupić m.in. książki i artykuły szkolne, zabawki, żywność.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Grudziądza.

Góra strony

Barcin, województwo kujawsko-pomorskie, „Duża Rodzina z Barcina”
aktualizacja: 15 września 2014 r.

Karta Programu „Duża Rodzina z Barcina” wydawana jest od 8 września  2014 r. Koordynatorem programu jest Pełnomocnik Burmistrza ds. Programu „Duża Rodzina z Barcina”. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym zamieszkałym na terenie Miasta i Gminy Barcin, mającym na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia lub do ukończenia 25. roku życia – w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej oraz bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez 24 miesiące od daty wydania. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, imienną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w jednostkach samorządowych to:

 • ulgowe bilety na basen w Barcińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji,
 • zniżki na wszystkie odpłatne usługi oferowane przez Miejski Dom Kultury (m.in. na imprezy biletowane, na wycieczki dla dzieci organizowane w okresie wakacji i ferii, na wynajem świetlic i pomieszczeń),
 • zniżki na ogłoszenia w telewizji lokalnej i w lokalnej gazecie.

Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Barcinie.

Góra strony

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.