Województwo małopolskie

Karty powiatowe:

 1. powiat tarnowski

Karty prowadzone przez samorządy lokalne:

 1. Bochnia,
 2. Brzesko,
 3. Chełmiec,
 4. Gorlice,
 5. Iwanowice,
 6. Kęty,
 7. Kraków,
 8. Maków Podhalański,
 9. Myślenice,
 10. Nowy Sącz,
 11. Nowy Targ - gmina,
 12. Nowy Targ - miasto,
 13. Oświęcim,
 14. Spytkowice,
 15. Tarnów,
 16. Wadowice,
 17. Wieliczka.

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Powiat tarnowski, województwo małopolskie, Karta Dużej Rodziny 3+/Rodziny Zastępczej
aktualizacja: 19 lutego 2014 r.

Karta Dużej Rodziny 3+/Rodziny Zastępczej wydawana jest od 2 lipca 2012 r. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym na terenie powiatu tarnowskiego (16 gmin), także rodzinom zastępczym, składającym się z rodziców (lub jednego rodzica) mających na utrzymaniu co najmniej troje i więcej dzieci w wieku do 18 lat lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Zespół ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego. Karta wydawana jest maksymalnie na okres do 31 grudnia 2016 roku. W przypadku osób pobierających naukę Karta wydawana jest na okres ważności legitymacji szkolnej lub studenckiej. Wydanie karty jest bezpłatne. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżkowe bilety rodzinne na spektakle w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego oraz bezpłatne gadżety teatralne dla dzieci,
 • bezpłatny wstęp do muzeum oraz na koncerty w Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna,
 • bezpłatne wejście do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego w Tarnowie,
 • zniżki w opłacie za terapeutyczną jazdę konną w określonych terminach w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze,
 • zniżki na korzystanie z sauny w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tuchowie,
 • zniżki przy zakupie biletu do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny w Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. upusty i zniżki na usługi rehabilitacyjne, hipoterapię, korzystanie z basenu, usługi gastronomiczne, blacharsko-lakiernicze, fryzjerskie. Można skorzystać z rabatów i zniżek na zakup artykułów spożywczych, chemii gospodarczej, AGD, odzieży i akcesoriów dla dzieci, podręczników i artykułów szkolnych.
W programie wydano 100 kart dla 20 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych powiatu tarnowskiego.

Góra strony

Spytkowice, województwo małopolskie, Karta Rodziny 3+
aktualizacja: 19 lutego 2014 r.

Karta Rodziny 3+ wydawana jest od początku stycznia  2014 r. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym (także rodzinom zastępczym), w których dzieci i co najmniej jedno z rodziców posiada stałe zameldowanie na terenie Gminy Spytkowice, składającym się z rodziców/rodzica mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 lat lub do lat 24 w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje i nie osiąga stałych dochodów. Operatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta wydawana jest maksymalnie na okres 3 lat. Okres ważności Karty ustalany jest z uwzględnieniem liczby i wieku dzieci oraz kontynuowania przez nie nauki. Wydanie karty jest bezpłatne. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki za korzystania z publicznych przedszkoli, za zajęcia wykraczające poza podstawę programową wychowania przedszkolnego, mające charakter usług opiekuńczo – bytowych,
 • zniżki w opłatach za korzystanie z zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury,
 • zniżki za korzystanie przez dzieci i młodzież z usług w zakresie małej poligrafii (ksero, wydruk, fax) świadczonych przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną, które mają charakter pomocy szkolnych,
 • ulgi w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny.

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na usługi projektowe, rabaty przy zakupie artykułów spożywczych, przypraw oraz przy zakupie artykułów i narzędzi budowlanych, budowlanych materiałów wykończeniowych, artykułów hydraulicznych oraz elementów ogrodzeniowych i brukarskich.
W programie wydano 431 Kart dla 79 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Gminy Spytkowice.

Góra strony

Bochnia, województwo małopolskie, Bocheńska Karta Rodzinna

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Bocheńska Karta Rodzinna wydawana jest od 1 stycznia 2014 roku. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta przysługuje rodzinom, których członkowie zamieszkują na terenie Gminy Miasta Bochnia i w których na utrzymaniu rodziców lub opiekunów prawnych bądź jednego rodzica lub opiekuna prawnego lub rodziny zastępczej pozostaje troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko się uczy lub studiuje. Karty ważne są przez okres dwóch lat od daty wydania. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki dla dzieci na zakup biletów okresowych, upoważniających do przejazdu środkami komunikacji miejskiej,
 • zniżkowe bilety na seanse filmowe,
 • zniżki w opłatach za zajęcia sportowo-rekreacyjne w obiektach miejskiego ośrodka sportu i rekreacji,
 • zniżkowe bilety na pływalnię miejską.

Partnerzy biznesowi programu oferują zniżki i rabaty na usługi stomatologiczne, konsultacje i badania lekarskie, kursy językowe, tłumaczenia, ulgowe bilety wstępu do kopalni soli, zniżki na usługi gastronomiczne, na zajęcia sportowo-rekreacyjne, ogłoszenia i reklamy w lokalnej TV, naprawy sprzętu komputerowego, na usługi geodezyjne, na kursy na prawo jazdy i przewozy taxi oraz usługi wulkanizacyjne. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić m.in. artykuły dziecięce i niemowlęce, artykuły spożywcze, pościel, tkaniny dekoracyjne, artykuły ogrodnicze oraz artykuły dla plastyków.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Bochni.

Góra strony

Brzesko, województwo małopolskie, Brzeska Rodzina Trzy Plus

aktualizacja: 10 czerwca 2014 r.

Karta „Brzeska Rodzina Trzy Plus” wydawana jest od 1 maja 2014 r. Operatorem programu jest  miejski ośrodek pomocy społecznej i miejski ośrodek kultury. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym na terenie gminy Brzesko mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy karty w jednostkach samorządowych dla wszystkich posiadaczy Karty to:

 • zniżki w opłatach za publiczne przedszkola na terenie gminy,
 • zniżki na całą ofertę miejskiego ośrodka kultury,
 • ulgowe bilety wstępu na obiekty ośrodka sportu i rekreacji.

Ponadto partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. niższe opłaty za zajęcia sportowe, rekreacyjne, za naukę tańca i wstęp na basen.

Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Brzesku.

Góra strony

Chełmiec, województwo małopolskie, Chełmiecka Rodzina 5+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Chełmiecka Rodzina 5+ wydawana jest od 1 stycznia 2014 roku. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy. Karta przysługuje rodzicom (lub jednemu z rodziców), których członkowie zamieszkują na terenie Gminy Chełmiec i w których na utrzymaniu pozostaje czworo i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia (w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje), przy założeniu, że co najmniej jedno z dzieci jest dzieckiem wspólnym. Program obejmuje też rodziny zastępcze bez względu na liczbę dzieci będących pod ich opieką. Karty ważne są przez okres dwóch lat od daty wydania. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgowe bilety wstępu na płatne zajęcia oraz imprezy kulturalne i sportowe organizowane przez gminne jednostki organizacyjne kultury i sportu,
 • zniżki w wysokości zależnej od liczby dzieci w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi ustalanej na podstawie liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość.

Aktualnie z Karty "Chełmiecka rodzina 5+", korzysta 577 osób z 89 rodzin.

Więcej o Karcie na stronach internetowych Gminy Chełmiec.

Góra strony

Gorlice, województwo małopolskie, Gorlicka Duża Rodzina

aktualizacja: 11 kwietnia 2014 r.

Karta Gorlickiej Dużej Rodziny wydawana jest od początku 2012 roku. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski – Pełnomocnik Burmistrza ds. Społecznych. Karta przysługuje rodzinom, których członkowie zameldowani są na terenie miasta Gorlice, w której na utrzymaniu rodziców bądź jednego rodzica pozostaje troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Karta wydawana jest bezpłatnie. Karty są imienne i wystawiane oddzielne na każdego członka rodziny.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgowe bilety na płatne miejskie imprezy sportowo-rekreacyjne w miejskim ośrodku kultury,
 • ulgowe bilety wstępu na płatne imprezy kulturalne w samorządowych instytucjach kultury,
 • ulgowe bilety wstępu na krytą pływalnię, basen, lodowisko i wyciągi narciarskie.

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na konsultacje u psychologa, pedagoga, logopedy, na zajęcia socjoterapeutyczne, porady prawne, kurs języka angielskiego oraz kurs szybkiego czytania, ulgowe bilety wstępu na plac zabaw, zniżki na ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne, na usługi bankowe, optyczne, fryzjerskie. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej kupić odzież i obuwie dziecięce, artykuły papiernicze, zabawki, paliwo, sprzęt elektryczny, artykuły drogeryjne czy biżuterię.
Dotychczas wydano około 930 kart, z programu korzystają 183 rodziny.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Góra strony

Iwanowice, województwo małopolskie, Rodzina 4plus
aktualizacja:  18 czerwca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny 4+ wydawana jest od listopada 2013 roku. Kartę przyznaje się rodzinom wielodzietnym, zamieszkałym na terenie gminy Iwanowice (także rodzinom zastępczym), składającym się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu czworo i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest gminny  ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez rok. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Posiadacze Karty w ramach ulg oferowanych przez instytucje samorządowe mogą korzystać z  bezpłatnego wejścia na lodowisko Biały Orlik.
Więcej o karcie na stronach internetowych BIP Urzędu Gminy Iwanowice.

Góra strony

Kęty, województwo małopolskie, Program „Kęty dla Rodziny”
aktualizacja: 15 września 2014 r.

Karta Programu „Kęty dla Rodziny” wydawana jest od 25 lipca 2014 r. Koordynatorem programu, uzupełniającego ofertę Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny o dodatkową ofertę dla mieszkańców gminy – jest Wydział Świadczeń Urzędu Gminy. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym zamieszkałym na terenie Gminy Kęty, także zastępczym i rodzinnym domom dziecka, mającym na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia lub do ukończenia 25. roku życia – w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej oraz bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności. Karta wydawana jest bezpłatnie, a każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w jednostkach samorządowych to:

 • jednorazowa zapomoga w kwocie 1000 zł z tytułu urodzenia się trzeciego i kolejnego dziecka w rodzinie (dla osób zamieszkałych na terenie gminy co najmniej rok przed urodzeniem się dziecka),
 • zwiększenie dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej, o których mowa w ustawie o świadczeniach rodzinnych o kwotę 20 zł na trzecie dziecko w rodzinie uprawnionej do zasiłku rodzinnego oraz 30 zł na czwarte i kolejne dzieci,
 • zwolnienie z części lub całości opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu,
 • zniżka w odpłatności za usługi świadczone przez Ośrodek Sportu i rekreacji  oraz w opłatach za korzystanie z obiektów i urządzeń Ośrodka,
 • bezpłatne uczestnictwo w wybranych grupach artystycznych, zniżkowe bilety na koncerty, seanse filmowe i spektakle teatralne organizowane przez samorządowy Dom Kultury oraz ulgi w opłatach za zajęcia w wybranych sekcjach i zajęciach,
 • bezpłatny dla dzieci wstęp na wystawy stałe oraz niższa cena biletu dla wszystkich posiadaczy karty na wystawy stałe i czasowe w Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach,
 • rabaty na usługi Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej oraz na paliwa sprzedawane przez przedsiębiorstwo usług komunalnych.

Ponadto Partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. rabaty na kursy języków obcych oraz półkolonie i obozy językowe, na usługi związane z kursem na prawo jazdy, na usługi fotograficzne, gastronomiczne, florystyczne (w tym bezpłatny instruktaż bukieciarski dla osób ubiegających się o zatrudnienie w kwiaciarniach), Ponadto posiadacze Karty mogą taniej zakupić żywność, chemię gospodarczą, odzież i obuwie, podręczniki, książki, artykuły szkolne i biurowe, drobne wyposażenie gospodarstwa domowego i inne.   
Więcej o Karcie na stronach internetowych Programu „Kęty dla Rodziny”

Góra strony

Kraków, województwo małopolskie, Krakowska Karta Rodzinna

aktualizacja: 8 października 2014 r.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ wydawana jest od 1 września 2014 r. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Kartę otrzymać mogą rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie Gminy Miejskiej Kraków, w których rodzice/rodzic rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Miasta Krakowa, mające na utrzymaniu co najmniej troje dzieci (w tym dzieci, nad którymi sprawują rodzinną pieczę zastępczą) w wieku do ukończenia 18 roku życia lub 24 roku życia – w przypadku, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej oraz bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. Każdy członek rodziny powyżej czwartego roku życia otrzymuje imienną kartę, ważną przez rok. Dzieci do czwartego roku życia korzystają z Programu na podstawie Karty rodzica.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zwolnienie z kryterium dochodowego przy staraniu się o gminne becikowe,
 • pierwszeństwo przy zapisie do żłobków miejskich i zwolnienie z opłat za żłobek,
 • bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży (w wieku 4–24 lat) komunikacją miejską,
 • udział w programie odpracowywania zadłużenia mieszkań komunalnych,
 • bezpłatna pomoc w preorientacji zawodowej dzieci i bezrobotnych rodziców,
 • zniżki (głównie bilety rodzinne) w miejskich placówkach kultury, sportowych, rekreacyjnych, zoo i inne.

Partnerzy programu oferują m.in. zniżki w opłatach za udział w zajęciach i wyjazdach organizowanych przez ZHP, bezpłatne korepetycje, zniżki i rabaty w prywatnym żłobku, na zajęcia edukacyjne, terapeutyczne i na porady prawne, na badania i analizy lekarskie, na usługi medyczne, logopedyczne, stomatologiczne, na kursy językowe, na usługi gastronomiczne, hotelarskie, florystyczne, na zajęcia sportowo-rekreacyjne i zabawy na placach zabaw i w parkach rozrywki, zniżki na usługi fryzjerskie, kosmetyczne, xero, motoryzacyjne, na zakupy w internetowym banku podręczników, w marketach i w hipermarkecie. Zyskują  też dodatkowe punkty w programie lojalnościowym hipermarketu. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić m.in. artykuły spożywczo-przemysłowe, artykuły  dziecięce i niemowlęce, karty telefoniczne, akcesoria dla dzieci i niemowląt, odzież i obuwie, wypieki cukiernicze, wyroby rękodzielnicze i inne.

Więcej o Karcie na stronach internetowych Programu Krakowska Karta Rodzinna 4+

Góra strony

Myślenice, województwo małopolskie, Myślenicka Karta Rodzina 3+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Myślenicka Karta Rodzina 3+ wydawana jest od 17 października 2013 roku. Koordynatorem programu jest Wydział Ogólno-Administracyjny Urzędu Miasta i Gminy. Karta przysługuje rodzinom, w tym także zastępczym, których członkowie zamieszkują na terenie Miasta i Gminy Myślenice składającym się z jednego lub obojga rodziców (opiekunów prawnych), mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia przez dziecko szkoły ponadgimnazjalnej. Karta wydawana jest na okres trzech lat. W przypadku osób uczących się w wieku powyżej 18 roku życia, karta wydawana jest na okres jednego roku. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki za świadczenia publicznych przedszkoli wykraczające poza podstawę programową wychowania przedszkolnego,
 • zniżki dla dzieci w opłatach za zajęcia organizowane przez miejski ośrodek kultury i sportu,
 • zniżki dla dzieci za wstęp do kina prowadzonego przez miejski ośrodek kultury i sportu,
 • zniżki dla dzieci za korzystanie z krytej pływalni miejskiej Aquarius.

Partnerzy programu oferują zniżkowe bilety na zajęcia i koncerty lokalnego zespołu pieśni i tańca oraz na wydarzenia organizowane przez Myślenickie Towarzystwo Kulturalne, zniżki w opłatach za treningi sportowe na Orlikach, zniżkowe opłaty za usługi gastronomiczne i weterynaryjne. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić m.in. książki i wydawnictwa książkowe, podręczniki, wyroby ze szkła i porcelany oraz artykuły zoologiczne. Aktualnie z Karty Dużej Rodziny korzysta 1709 osób z 322 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu miasta i Gminy Myślenice.

Góra strony

Nowy Sącz, województwo małopolskie, Nowosądecka Karta Rodziny

aktualizacja: 11 kwietnia 2014 r.

Nowosądecka Karta Rodziny wydawana jest od początku lipca 2013 r. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Karta przysługuje rodzinom, których członkowie zameldowani są na pobyt stały pod wspólnym adresem na terenie miasta Nowego Sącza, w której na utrzymaniu rodziców/rodzica lub rodziny zastępczej pozostaje czworo i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez okres 2 lat od daty wydania. Karty są imienne i wystawiane oddzielne na każdego członka rodziny.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżkowe bilety miesięczne na wszystkie linie w granicach miasta, bez limitu przejazdów we wszystkie dni tygodnia,
 • niższa, zryczałtowana stawka podatku za gospodarowanie odpadami komunalnymi od całej rodziny wielodzietnej za odpady zbierane w sposób selektywny,
 • bezpłatny udział w kołach i zajęciach stałych, których organizatorem jest miejski ośrodek kultury MOK (zagwarantowane w każdej grupie pięć miejsc) oraz zniżkowe bilety wstępu dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na spektakle teatralne będące w repertuarze teatrów działających pod patronatem MOK  i na koncerty w wykonaniu zespołów artystycznych MOK,
 • bilet wstępu  za 1 zł do muzeum okręgowego, jego oddziałów i filii na zwiedzanie ekspozycji muzealnych oraz uczestnictwa w imprezach (dzieci do lat siedmiu wstęp bezpłatny),
 • bezpłatny udział w zajęciach pozalekcyjnych, w koncertach, spektaklach teatralnych, imprezach kulturalno-oświatowych organizowanych przez Pałac Młodzieży, bezpłatny udział oraz zniżka w opłatach za udział  w wycieczkach, obozach, zgrupowaniach i koloniach organizowanych przez PM,
 • zniżki na miejskie korty, lodowisko, a w wyznaczone dni i godziny bezpłatne wejścia na krytą pływalnię.

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. zwolnienia z opłaty za czesne i kursy doszkalające w szkole policealnej, zniżki w opłatach za kursy językowe, zabiegi relaksacyjne i medyczne, medyczne badania laboratoryjne, za rodzinny fitness i naukę pływania, za wstęp na salę zabaw, place zabaw i organizację rodzinnych imprez okolicznościowych, za usługi weterynaryjne, gastronomiczne, za dostęp do Internetu. Rodziny mogą też po niższych cenach zakupić żywność i napoje, podręczniki i książki.
Wydano dotychczas 763 Karty dla członków 123 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Góra strony

Nowy Targ - gmina, województwo małopolskie, 4+ LICZNA RODZINA
aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta 4+ Liczna Rodzina wydawana jest od 9 września 2013 roku. Koordynatorem programu jest Wydział Infrastruktury Społecznej i Promocji Urzędu Gminy. Karta przysługuje rodzinom zameldowanym na terenie Gminy Nowy Targ, składającym się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu czworo lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia, lub do 25 roku życia jeżeli kontynuują naukę w szkole (szkole wyższej) oraz rodzinom zastępczym. Karta wydawana jest na okres od roku do trzech lat. Okres ważności ustala się uwzględniając wiek dzieci.

Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • niższe opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów w wysokości 2 zł za trzecie i kolejne dziecko,
 • wyprawka szkolna w wys. 50 zł za każde dziecko.

Partnerzy  programu oferują m.in. zniżkowe bilety na zajęcia sportowe (nauka pływania, jujitsu, jazda konna, jazda na nartach i snowboardzie), zniżki na pobyt rekreacyjnych w terach Szaflary, na serwis urządzeń komputerowych i usługi gastronomiczne. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić m.in. bilety do kina, książki i wydawnictwa książkowe, podręczniki, artykuły szkolne i biurowe, okulary, sprzęt i akcesoria komputerowe.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Nowy Targ.

Góra strony

Nowy Targ - miasto, województwo małopolskie, Nowotarska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Nowotarska Karta Dużej Rodziny (karta samorządu miasta) wydawana jest od marca 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (także zastępcze) zamieszkujące pod wspólnym adresem na terenie Miasta Nowy Targ i rozliczających się z podatku dochodowego w Nowym Targu, składające się z rodziców/rodzica lub opiekunów (opiekuna), mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności pozostających pod opieką rodzica – bez ograniczenia wieku. Koordynatorem programu jest Wydział Infrastruktury Społecznej i Promocji Urzędu Miasta. Karta wydawana jest bezpłatnie. Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżkowe bilety wstępu pozwalające mogą korzystać z atrakcji hali basenowej pływalni miejskiej.

Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Nowy Targ.

Góra strony

Oświęcim, województwo małopolskie, Oświęcimska Karta Rodziny

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Oświęcimska Karta Rodziny wydawana jest od 20 stycznia 2014 roku. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym pod wspólnym adresem na terenie Miasta Oświęcim, w której na utrzymaniu rodziców/rodzica pozostaje troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia, lub do 25 roku życia jeżeli dziecko uczy się lub studiuje, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych – bez ograniczeń wieku. Karta wydawana jest na okres do 31 grudnia każdego roku. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgowe bilety na seans filmowy w kinie cyfrowym oraz bezpłatne uczestnictwa trzeciego i następnego dziecka w zajęciach stałych miejskiego centrum kultury,
 • bezpłatny wstęp na wieżę zamkową w przypadku zakupienia rodzinnego biletu wstępu do Muzeum Zamek,
 • ulgowe bilety wstępu i karnety na pływalnię, na korzystanie ze ślizgawki oraz na wypożyczenie i ostrzenie łyżew w obiektach miejskiego ośrodka sportu i rekreacji.

Partnerzy  programu oferują m.in. zniżki na usługi stomatologiczne, zajęcia sportowo-relaksacyjne, na naprawy samochodów, na pośrednictwo w wynajmie, kupnie i sprzedaży nieruchomości, na serwis i naprawy sprzętu komputerowego, rabat na usługi elektryczno-montażowe. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić m.in. odzież i obuwie dla dzieci, akcesoria do pielęgnacji niemowląt, sprzęt i akcesoria komputerowe oraz okulary korekcyjne.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Oświęcim.

Góra strony

Tarnów, województwo małopolskie, Karta Tarnowskiej Rodziny

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Tarnowskiej Rodziny wydawana jest od sierpnia 2012 roku. Koordynatorem programu jest Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta. Karta przysługuje posiadającym Tarnowską Kartę Miejską (docelowo: miejską kartę e-usług) rodzinom zameldowanym na terenie Miasta Tarnowa, w których rodzice (jeden rodzic lub opiekun prawny) mają na utrzymaniu troje bądź więcej dzieci w wieku do lat 18 lub do lat 24 w przypadku kontynuowania nauki. Karta wydawana jest na okres do 31 grudnia każdego roku. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki na imienne bilety okresowe w komunikacji miejskiej,
 • bezpłatny dostęp do Internetu w telecentrach bibliotek miejskich,
 • bezpłatny wstęp na wystawy BWA,
 • zniżkowe bilety rodzinne na spektakle teatralne oraz bezpłatne gadżety teatralne dla dzieci,
 • ulgowe bilety na pływalnię i na lodowisko miejskiego ośrodka sportu i rekreacji,
 • ulgowe bilety na koncerty w miejskim centrum kultury.

Partnerzy  programu oferują m.in. zniżki na usługi prywatnego przedszkola, na kursy językowe, na zajęcia i wyjazdy letnie organizowane przez TPD,  usługi stomatologiczne, rehabilitacyjne, na medyczne usługi analityczno-diagnostyczne, na zajęcia sportowo-relaksacyjne, usługi gastronomiczne, hotelarskie, fryzjerskie, naprawy samochodów, drobne prace ślusarsko-spawalnicze, naprawy uszkodzeń w drobnym sprzęcie gospodarstwa domowego, nieodpłatne doradztwo w sprawach technicznych związanych z gospodarstwem domowym, zniżki na usługi ogólnobudowlane. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić m.in. artykuły spożywcze, odzież i obuwie dla dzieci, akcesoria do pielęgnacji niemowląt, tornistry i plecaki, książki i podręczniki, sprzęt i akcesoria komputerowe, artykuły gospodarstwa domowego, leki.
Więcej o Karcie na stronach inernetowych urzędu Miasta Tarnowa.

Góra strony

Wadowice, województwo małopolskie, Wadowicka Karta Rodzinna

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Wadowicka Karta Rodzinna wydawana jest od 24 lipca 2013 roku. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Kartę otrzymać mogą rodziny zamieszkałe na terenie Gminy Wadowice składające się z rodziców/opiekunów prawnych (jednego rodzica/opiekuna prawnego) mających na utrzymaniu co najmniej troje dzieci własnych lub przysposobionych w wieku do ukończenia 18 roku życia, lub do ukończenia 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko kontynuuje naukę w szkole ponadgimnazjalnej lub szkole wyższej oraz rodziny zastępcze sprawujące piecze nad co najmniej trojgiem dzieci. Karta będzie wydawana z terminem ważności od 1 października danego roku do 30 września roku następnego. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • dodatkowe punkty w kryteriach dodatkowych przy rekrutacji do przedszkola miejskiego oraz zwolnienie z opłaty za godziny ponad podstawę programową w przedszkolach,
 • zniżki w opłatach dla wieloosobowych gospodarstw domowych za wywóz odpadów komunalnych,
 • ulgowe bilety na basen i do sauny miejskiego ośrodka sportu,
 • oplata 1 zł za zajęcia stałe (koła zainteresowań, zespoły artystyczne, zajęcia plastyczne itp.) ulgowe bilety do kina w miejskim centrum kultury,
 • opłata 1 zł za wstęp do muzeum miejskiego,
 • zniżki na usługi kopiowania i wydruków w bibliotece miejskiej.

Partnerzy programu oferują m.in. dodatkowe punkty przy zapisach na półkolonie organizowane przez Stowarzyszenie Integracji Społecznej, zniżki na korzystanie z lodowiska i z kortów tenisowych w parku miejskim, badania okulistyczne, odzież i obuwie, zabawki, dostęp do Internetu. Na terenie gminy Wadowice zamieszkuje ok. 700 rodzin wielodzietnych. Łączna ilość złożonych wniosków na dzień 27 grudnia 2013 r. wynosiła 330.
Więcej o Karcie na stronach internetowych urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Góra strony

Wieliczka, województwo małopolskie, Wielicka Karta Dużej Rodziny 3+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Wielicka Karta Dużej Rodziny 3+ wydawana jest od 23 stycznia 2014 roku. Operatorem programu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje członkom rodzin wielodzietnych zamieszkałych wspólnie na terenie Gminy Wieliczka – w której rodzice/rodzic lub opiekunowie/opiekun rozliczają się z podatku dochodowego na terenie tejże gminy, mających  na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia – jeżeli dziecko uczy się albo studiuje oraz bez ograniczenia wieku – w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności bądź całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji. Karta ważna jest przez rok kalendarzowy, na który została wydana. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżka dla wszystkich członków rodziny, uczestniczących w zajęciach organizowanych przez miejskie centrum kultury i turystyki,
 • zniżka na wstęp do sali zabaw, na pływalnię, na lodowisko i na siłownię w Solnym Mieście,
 • ulgowe bilety rodzinne na zajęcia edukacyjne w Muzeum Żup Krakowskich.

Partnerzy programu oferują zniżki na kursy języków obcych dla dzieci i dorosłych, oraz na rehabilitację medyczną i terapię manualną.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce.

Góra strony

Maków Podhalański, województwo małopolskie, Makowska Karta Rodzinna

aktualizacja: 15 lipca 2014 r.

Makowska Karta Rodzinna wydawana jest od 1 marca 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (także zastępcze), których członkowie zameldowani są na pobyt stały na terenie Gminy Maków Podhalański, mające na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna przez dwa lata od daty wydania. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • bezpłatne korzystanie z krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej.

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na instalację i rabat w opłacie abonamentowej za dostęp do Internetu, zniżkę na wydawnictwa książkowe, albumy, podręczniki oraz materiały papiernicze.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta w Makowie Podhalańskim.

Góra strony

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.