Województwo podlaskie

Karty prowadzone przez samorządy lokalne:

 1. Białystok,
 2. Grajewo,
 3. Hajnówka,
 4. Łomża,
 5. Siemiatycze,
 6. Sokółka,
 7. Suwałki,
 8. Zambrów.

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Zambrów, województwo podlaskie, Zambrów przyjazny Rodzinie 3+
aktualizacja: 14 lutego 2014 r.

Karta Programu „Zambrów przyjazny Rodzinie 3+” wydawana jest od 4 listopada 2013 roku. Karty wydawane są rodzinom wielodzietnym i rodzinom zastępczym zamieszkałym na terenie miasta Zambrów, mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta wydawana jest na okres 2 lat. Dokument wydawany jest bezpłatnie. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgowe bilety wstępu na pływalnię miejską oraz lodowisko,
 • ulgowe bilety wstępu na korty tenisowe i mecze piłkarskie organizowane przez Zambrowski Klub Sportowy „OLIMPIA”.
 • ulgowe bilety wstępu na płatne imprezy organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury.

Partnerzy Programu oferują posiadaczom Karty preferencyjne warunki korzystania z usług medycznych, nauki jazdy, zajęć edukacyjnych dla dzieci i  młodzieży, zajęć sportowych (pływalnia). Po za tym przysługują rabaty i zniżki na zakup odzieży, art. spożywczych, cukierniczych, przemysłowych, leków, zabawek, art. sportowych, ogrodniczych, biurowych, motoryzacyjnych, mebli i telefonów komórkowych.   

W Programie wydano 1047 Kart dla 228 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Zambrów.

Góra strony

Białystok, województwo podlaskie, Białostocka Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 czerwca 2014 r.

Białostocka Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 września 2013 r. Koordynatorem programu jest Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta, a operatorem programu – Białostocka Komunikacja Miejska (nośnikiem uprawnień jest Białostocka Karta Miejska). Karta przysługuje rodzinom – także zastępczym – wychowującym co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat (do 26 lat o ile dzieci uczą się lub studiują), zameldowanym i zamieszkałym w Białymstoku i prowadzącym wspólne gospodarstwo domowe. Karta wydawana jest bezpłatnie na okres 12 miesięcy. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy karty w jednostkach samorządowych dla wszystkich posiadaczy Karty to:

 • zniżki przy zakupie biletów okresowych komunikacji miejskiej,
 • zniżki w opłatach za miejskie przedszkola i żłobki,
 • zniżki na zakup biletów wstępu do miejskich instytucji kultury,
 • zniżki w opłatach za wstęp do miejskich obiektów sportowych.

Ponadto partnerzy biznesowi programu prowadzący własną działalność gospodarczą oferują posiadaczom Karty m.in. niższe opłaty w niepublicznym przedszkolach i klubie malucha, zniżki w centrum zabaw, rabaty na animację zajęć z dziećmi podczas uroczystości rodzinnych, zniżkowe opłaty za studia podyplomowe na wybranych kierunkach w niepublicznej szkole wyższej, za korepetycje, kursy przygotowawcze do egzaminów, zajęcia edukacyjne, kursy na prawo jazdy, zniżki na kursy językowe i podręczniki do nauki języków, na zajęcia w szkołach tańca, aerobik, fitness, doradztwo prawne i inwestycyjne, usługi związane z obrotem nieruchomościami, usługi wykończenia mieszkań, fotograficzne, przejazdy taxi, usługi gastronomiczne, szklarskie. Ponadto można też taniej kupić plakaty, tekstylia, artykuły sportowe i wszystkie artykułu znajdujące się w ofercie hipermarketu przemysłowego. Z programu korzysta prawie 10 tys. osób z 1993 rodzin wielodzietnych.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Programu BKDR.

Góra strony

Grajewo, województwo podlaskie, Karta Dużej Rodziny "Rodzina 3+"

aktualizacja: 16 czerwca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny  wydawana jest od 10 maja 2013 roku. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, w tym zastępcze, zamieszkałe na terenie miasta Grajewo, składające się z rodziców lub jednego rodzica mającego pod opieką przynajmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko się uczy lub studiuje. Koordynatorem programu jest miejski ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez okres jednego roku od dnia wydania. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżka na korzystanie z pełnej oferty miejskiego domu kultury: ulgowe bilety wstępu na seanse filmowe i inne zajęcia odpłatne,
 • ulgi na korzystanie z obiektów i bilety wstępu na imprezy miejskiego ośrodka sportu i rekreacji.

Od 1 maja 2013 roku do 15 maja 2014 roku w programie zostały wydane 477 Karty Dużej Rodziny dla 91 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Grajewo.

Góra strony

Hajnówka, województwo podlaskie, Karta Dużej Rodziny Hajnowskiej

aktualizacja: 16 czerwca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny Hajnowskiej  wydawana jest od 9 listopada 2013 roku. Kartę przyznaje się rodzinom wielodzietnym, także zastępczym, które mieszkają na terenie miasta Hajnówka, składającym się z rodziców (jednego rodzica) lub opiekunów prawnych wychowujących troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do ukończenia 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest miejski ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez okres roku od daty wystawienia. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w instytucjach powiązanych z samorządem:

 • bezpłatne bilety w komunikacji miejskiej,
 • zniżki na zajęcia i imprezy odpłatne organizowane przez miejski dom kultury,
 • zniżki na usługi świadczone przez miejski ośrodek sportu i rekreacji,
 • zniżki na usługi świadczone przez Park Wodny.

Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Hajnówka.

Góra strony

Łomża, województwo podlaskie, Łomżyńska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 lipca 2014 r.

Łomżyńska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 stycznia 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, także  rodziny zastępcze, składające się z rodziców lub opiekunów mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodzica – bez ograniczenia wieku. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna przez 12 miesięcy od daty wydania. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki od opłat w komunikacji miejskiej,
 • ulgowe bilety wstępu do placówek miejskiego ośrodka sportu i rekreacji,
 • ulgowe bilety wstępu do Filharmonii Kameralnej,
 • ulgowe bilety wstępu do Teatru Lalki i Aktora,
 • ulgowe bilety wstępu do Muzeum Północno-Mazowieckiego,
 • ulgowe bilety wstępu do Galerii Sztuki Współczesnej.

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. stypendia dla uczniów i studentów sieci szkół niepublicznych, rabaty na kursy językowe i bilety do kina, rabaty w opłatach za badania, konsultacje i terapię psychologiczną, zniżki na bilety  wstępu i organizację imprez rodzinnych w salach zabaw, zniżkowe bilety na mecze lokalnego klubu sportowego, rabaty na usługi weterynaryjne, poligraficzne, na wypożyczenie filmów, nart, rowerów, zniżki na serwis sprzętu komputerowego, na usługi optyczne, gastronomiczne, fryzjerskie i inne. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej zakupić m.in. artykuły spożywcze i przemysłowe, skorzystać z oferty supermarketu budowlanego, taniej kupić artykuły budowlane, materiały wyposażenia wnętrz, okna i drzwi, piece grzewcze, artykuły motoryzacyjne i paliwa, odzież i obuwie, galanterię skórzaną, artykuły sportowe, rowery i akcesoria rowerowe i inne.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Łomży.

Góra strony

Siemiatycze, województwo podlaskie, Karta "Rodzina 5+"

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Rodzina 5+ wydawana jest od sierpnia 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne i zastępcze wspólnie zamieszkujące na terenie miasta Siemiatycze, wychowujące troje lub więcej dzieci oraz samotnym rodzicom wychowującym co najmniej 2 dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 26 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta wydawana będzie bezpłatnie, na okres roku lub do momentu posiadania uprawnień do korzystania z programu.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki w opłacie za żłobek, przedszkole,
 • bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej na terenie Miasta Siemiatycze,
 • zniżki na zakup biletów wstępu na płatne imprezy organizowane przez SOK i MOSiR,
 • zniżki za udziału w wybranych zajęciach organizowanych przez dom kultury,
 • zniżki za korzystanie z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej miasta (z wypożyczalni sprzętu wodnego, sauny, hali widowiskowo-sportowej, basenu).

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na zajęcia sportowo i rekreacyjne dla dzieci i dorosłych na usługi fryzjerskie, gastronomiczne, na wypożyczenie sprzętu wodnego, nart biegowych i skuterów śnieżnych, na rejs katamaranem i inne. Posiadacze karty mogą też taniej kupić artykuły spożywczo-przemysłowe, książki, podręczniki, artykuły papiernicze i meble.
Do Programu przystąpiły 482 osoby ze 102 rodzin (maj 2014).
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Siemiatycze.

Góra strony

Suwałki, województwo podlaskie, Suwalska Rodzina Plus

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Programu Suwalska Rodzina PLUS wydawana jest od 1 września 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, zamieszkałe pod wspólnym adresem na terenie Miasta Suwałki, w tym rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka, składające się z rodziców posiadających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 26 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku osób niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodzica – bez ograniczenia wieku. Koordynatorem Programu jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną Kartę. Karta wydawana jest na cały okres, kiedy rodzina spełnia warunki udziału w programie.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • prawo zakupu ulgowego imiennego biletu miesięcznego na przejazdy autobusami komunikacji miejskiej na terenie Miasta Suwałk dla dzieci i młodzieży (w rodzinach 4+),
 • ulgowe bilety wstępu do Aquaparku (część basenowa, sauna i grota solna),
 • ulgowe bilety wstępu do Muzeum Okręgowego,
 • ulgowe bilety wstępu na imprezy organizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury,
 • zniżki w opłatach za opiekę w samorządowych żłobkach i przedszkolach,
 • bezpłatne szczepienie p/rakowi szyjki macicy.

Ponadto partnerzy Programu oferują posiadaczom Karty m.in. ulgowe bilety do kina, zniżki za bilety wstępu na plac zabaw, rabat na zajęcia sportowo-rekreacyjne, na kursy językowe, na zajęcia artystyczne, zniżki w opłatach za usługi gastronomiczne, optyczne, fryzjerskie. Posiadacze Karty mogą też taniej kupić odzież, obuwie, torby, wydawnictwa książkowe, artykuły biurowe i szkolne, artykuły wyposażenia wnętrz i AGD, meble, sprzęt komputerowy, okulary korekcyjne, rośliny i artykuły ogrodnicze i inne.
Wg stanu na dzień 12 maja 2014 r. w programie wydano 3087 kart dla 604 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Góra strony

Sokółka, województwo podlaskie, Karta Dużej Rodziny
aktualizacja: 15 września 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 4 sierpnia 2014 r. Koordynatorem programu, uzupełniającego ofertę Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny o dodatkową ofertę dla mieszkańców gminy – jest Urząd Miejski. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym, także zastępczym, mającym na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Wszystkie dzieci i przynajmniej jeden rodzic (opiekun prawny) muszą zamieszkiwać na terenie Gminy Sokółka. Karta wydawana jest bezpłatnie. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w jednostkach samorządowych to:

 • zniżki w opłatach za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim,
 • zniżki w opłatach za świadczenia udzielane w publicznych przedszkolach,
 • zniżki na usługi organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
 • zniżki na usługi organizowane przez Sokólski Ośrodek Kultury,
 • zniżki na przejazdy środkami komunikacji miejskiej,
 • bezpłatne uczestnictwo w programach pomocy środowiskowej i profilaktycznej, prowadzonych przez Gminę Sokółka.

Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Góra strony

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.