TORUŃSKIE DNI RODZINY 2014

Toruń, 9–17 maja 2014 r.
Organizator: Urząd Miasta Torunia i Fundacja "Nadzieja dla Rodzin"

Organizowane po raz trzeci dla mieszkańców Torunia i okolic obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny, to szansa dla rodzin na wspólne spędzanie czasu. Zorganizowanych będzie kilkadziesiąt akcji, przedsięwzięć, warsztatów i spotkań różnego rodzaju, np. wysepki kulturalne (balony, gry, zabawy, malowanie twarzy itp.). Obchody zakończy bicie rekordu Guinnessa – przygotowany zostanie najdłuższy portret rodzinny (wysokość 1 m, długość min. 100 m, każda z rodzin dostanie do zagospodarowania 1 m papieru).
Obchody zakończy festyn rodzinny (17 maja), zorganizowany w klimacie średniowiecznym: uczestnicy będą mogli zapoznać się bliżej z historią miasta zwiedzając je, biorąc udział w zabawach, średniowiecznych turniejach, konkursach, nauce tańca, oglądając pokazy walk rycerskich itp.

Link do informacji o przedsięwzięciu: www.torun.pl, www.duzarodzina.torun.pl, www.nadziejadlarodzin.pl, www.duzarodzina.pl

KONFERENCJA JAK BYĆ OJCEM W XXI WIEKU?

Toruń, 13 maja 2014 r.
Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Konferencja naukowa na temat szczególnej roli ojca w życiu dziecka i rodziny, której celem jest podkreślenie odpowiedzialności związanej z jej pełnieniem oraz tworzenie klimatu społecznego sprzyjającego zaangażowaniu ojców w życie rodzinne. Przedsięwzięcie jest elementem procesu konsultacji społecznych i informacji o pracach nad Kujawsko-Pomorskim Programem Wspierania Rodziny na lata 2014–2022.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/pliki/sprawy_spoleczne/20140430_konferencja/PROGRAM.pdf

Lokalizacja