Ogólnopolska akcja społeczna DWIE GODZINY DLA RODZINY

Akcja ogólnopolska, 15 maja 2014 r.
Organizator: Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania

III edycja ogólnopolskiej akcji społecznej kierowanej do pracodawców i pracowników pod hasłem „Co pokolenie to marzenie”. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia poświęcić czas po pracy rodzinie, na międzypokoleniową rozmowę o marzeniach, rodzinie, przyjaciołach; aby – w miarę możliwości – symbolicznie skrócić czas pracy 15 maja o 2 godziny.

Link do informacji: http://www.mamrodzine.pl/strefa-rodzicow/wydarzenia/2-godziny-dla-rodziny

ŚWIĘTO RODZINY – PIKNIK RODZINNY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Warszawa, 22 maja 2014 r.

Organizator: Przedszkole Nr 296 „Bajkowy Parasol"

Tradycyjne Święto Rodziny w ogrodzie przedszkolnym, z udziałem rodziców przedszkolaków i rodzin z osiedla. Zaplanowano występy dzieci połączone z tańcami integracyjnymi w parach rodzic-dziecko, mini-olimpiadę sportową – także w parach, stoiska zadaniowe np.: malowanie twarzy, wykonywanie wspólnych laurek, obrazków, korali z makaronu. W kąciku kulinarnym rodzice za niewielką opłatą mogą zakupić kiełbaski z grilla, napoje i ciastka.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.bajkowyparasol.pl/main/article/1523-%C5%9Bwi%C4%99to_rodziny_-_piknik_rodzinny_w_ogrodzie_przedszkolnym

RODZINNY PIKNIK „SZKOŁA WSPIERAJĄCA RODZINĘ”

Warszawa, 7 czerwca 2014 r.
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 173 

Piknik szkolny, w trakcie którego odbędą się m.in. rodzinne zabawy ruchowe (taniec z balonami, taniec z rodzeństwem na barana, rodzinny maraton z łyżeczką pełną wody, zabawy z zawiązanymi oczami: odgadnij gdzie jest twój brat lub siostra, nakarm jogurtem rodzinę, odszukaj mamę). Szkolne koło wolontariuszy przeprowadzi zbiórkę funduszy dla rodzin w  Afryce.

Link do informacji o przedsięwzięciu:  https://www.sp173.waw.pl/wydarzenia/377-obchody-miedzynarodowego-dnia-rodzin

FESTYN RODZINNY

Warszawa, 23 maja 2014 r.
Organizator: Przedszkole nr 153 „Słoneczne Przedszkole"

Impreza dla społeczności przedszkolnej i lokalnej, organizowana z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Zaplanowano występy dzieci, spotkanie z rodzicami, oprawę artystyczno-muzyczną, „raut” w ogrodzie przedszkolnym oraz inne atrakcje.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.przedszkole153.wawnet.pl

PIKNIK RODZINNY „zGRAna Rodzina”

Warszawa, 18 maja 2014 r.
Organizator: Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Dla uczestników zaplanowano m.in. rodzinne gry planszowe i rodzinne śpiewanie, potyczki sportowe, warsztaty kreatywności i spotkania z nauką („Mali Einsteini”,  szkiełko i oko), pokazy i naukę tańców, cyrkowe sztuczki, zabawy i dmuchańce dla dzieci, występy muzyczne, zumba z mieszkańcami, pokazy straży pożarnej i policji oraz Piknikowy Seans Filmowy.

Link do informacji o przedsięwzięciu:  www.targowek.waw.pl

WESOŁE ZABAWY W KRĘGU RODZINNYM

Warszawa, 15 maja 2014 r.
Organizator: Przedszkole Nr 79

Dla przedszkolaków i ich rodzin oraz dla dzieci i rodziców dzieci, które od września będą chodzić do przedszkola zaplanowano  m.in. rodzinne potyczki z wykorzystaniem  sprzętu animacyjnego, wizytę Ochotniczej Straży Pożarnej i oglądanie wozu strażackiego,  wykonanie herbu swojej rodziny, wspólne przygotowanie piknikowego podwieczorku i inne niespodzianki.

Link do informacji o przedsięwzięciu: www.przedszkole79.waw.pl

TYDZIEŃ DLA RODZINY

Warszawa, 25–30 maja 2014 r.
Organizator: Centrum Medyczne „Żelazna" Sp. z o.o.

W ramach inicjatywy Tygodnia dla Rodziny zorganizowane będą bezpłatne wykłady i warsztaty dla rodziców i dzieci, (m.in. pierwsza pomoc dla dziecka), mini-wykłady z zakresu Szkoły Rodzenia i planowania rodziny, a także konsultacje z położnymi i lekarzami. Odbędą się też konsultacje w poradni laktacyjnej i poradni leczenia niepłodności.

Link do informacji o przedsięwzięciu: www.facebook.com/szpitalzelazna; www.szpitalzelazna.pl

WARSZAWSKA STREFA RODZINY

Warszawa, 31 maja – 31 sierpnia 2014 r.
Organizator: Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy oraz Zespół Ognisk Wychowawczych im. K. Lisieckiego Dziadka

Warszawska Strefa Rodziny adresowana jest do rodzin z dziećmi. W każdą sobotę i niedzielę w godz. 11.00–18.00  dostępne będą  m.in. namioty z atrakcjami dla dzieci oraz przestrzeń do odpoczynku. Animatorzy zaproszą rodziny  do wspólnych gier, zabaw i zajęć w różnych obszarach tematycznych np. „Fabryka pomysłów” czy „Rodzina Tuwima”. Będzie można wypożyczyć sprzęt sportowy i gry planszowe oraz leżaki i koce. Dla najmłodszych – atrakcje w Kąciku Malucha.

Link do informacji o przedsięwzięciu: www.zow.pl

APETYT NA AKTYWNOŚĆ w ramach Wielkiego Pikniku Soho Faktory

Warszawa, 1 czerwca 2014 r.
Organizator: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Impreza skierowana jest do rodzin z dziećmi. Planowane są zabawy i animacje dla dzieci, zajęcia sportowe, plastyczne, ruchowe dla najmłodszych i najstarszych. Będą też m.in.  warsztaty nt. historii Warszawy, międzypokoleniowe gry planszowe, warsztat kreatywny zachęcający do czytania dzieciom, konsultacje psychologiczne, fizjoterapeutyczne, dietetyczne.

Link do informacji o przedsięwzięciu: www.warszawarodzinna.um.warszawa.pl

Festyn Rodzinny pt. W KRAINIE RYCERZY I KSIĘŻNICZEK

Warszawa, 6 czerwca 2014 r.
Organizator: Przedszkole nr 370

Impreza dla przedszkolaków. Zaplanowano zajęcia przybliżające tematykę rycerską, w tym przedstawienie teatralne „Księżniczka i rycerz” z udziałem dzieci i taniec dworski w wykonaniu dzieci. Będą zabawy w kącikach sportowych i plastycznych, malowanie twarzy, balony, bańki mydlane, klown, muzyka, loteria fantowa i ulubione smakołyki.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.przedszkole370.waw.pl/

„ZUPEŁNIE INNY PIKNIK RODZINNY”

Warszawa, 8 czerwca 2014 r.
Organizator: Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja PZU

Piknik promujący angażowanie się całych rodzin w działania społeczne, zorganizowany w ramach kampanii społecznej "Zabierz rodzinę na wspólne pomaganie" Programu Wolontariatu Rodzinnego. Będzie terenowa gra z nagrodami za zadania wolontariackie dla rodzin i atrakcje dla dzieci: ruchowe zabawy animacyjne, malowanie twarzy, dmuchany zamek i zjeżdżalnia, basen z kulkami, konkursy z nagrodami. Będzie też strefa wypoczynku (pufy i leżaki), a na zakończenie - wspólne puszczanie latawców.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.wolontariatrodzinny.pl/aktualnosci/50-piknik-wolontariatu-rodzinnego-ju%C5%BC-8-czerwca

Lokalizacja