PIKNIK RODZIN

Dąbrowa Górnicza, 26 maja 2014 r.
Organizator: Dom Pomocy Społecznej „Pod Dębem" – jednostka organizacyjna samorządu terytorialnego

Coroczne spotkanie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Pod Dębem” z rodzinami. Wspólny obiad na świeżym powietrzu, wspólny udział w organizowanych konkursach, grach i zabawach, rozmowy, rodzinne wspomnienia, okazywania miłości, serdeczności i szacunku, podtrzymywanie wzajemnych kontaktów będą miłymi chwilami dla mieszkańców domu.

Link do informacji: http://www.dpsdg.pl/aktualnosci.html

Cykl spotkań międzypokoleniowych RODZINA FUNDAMENTEM ŻYCIA CZŁOWIEKA

Dąbrowa Górnicza, 22 maja – 13 czerwca 2014 r.

Organizator: Dzienny Dom Pomocy Społecznej

Spotkania integracyjne pensjonariuszy DPS z ich rodzinami, z przedszkolakami i ich rodzicami, z uczniami szkoły podstawowej i z młodzieżą licealną. W trakcie spotkań odbędzie się konkurs recytatorski, występy artystyczne dzieci i młodzieży, wspólne malowanie obrazu „Serce Matki”, zabawy ruchowe przy muzyce, warsztaty taneczne oraz biesiadowanie przy grillu i muzyce.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.ddpsdg.pl

DZIEŃ RODZINY

Dąbrowa Górnicza, 26maja 2014 r.

Organizator: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Przystań"

Coroczne spotkanie dzieci-wychowanków placówki z rodzinami. Dzieci przygotowują laurki, pieką ciasta wspólnie z wychowawcami, prezentują swoje zdolności muzyczne, taneczne, wokalne. Następnie, wspólnie z zaproszonymi członkami swoich rodzin, pieką kiełbaski przy ognisku, rozmawiają, śpiewają piosenki przy akompaniamencie gitary.

Link do informacji o przedsięwzięciu:
https://www.facebook.com/pages/Plac%C3%B3wka-Opieku%C5%84czo-Wychowawcza-Przysta%C5%84/416812231775394?fref=ts

PIKNIK INTEGRACYJNY RODZIN ZASTĘPCZYCH

Dąbrowa Górnicza, 7 czerwca 2014 r.
Organizator: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Piknik promujący ideę rodzicielstwa zastępczego. W programie plenerowego spotkania m.in. gry i zabawy sportowe, konkurencje rodzinne z nagrodami, zabawy dla dzieci w dmuchanym zamku-zjeżdżalni, przejażdżki na quadach, ścianka wspinaczkowa z instruktażem specjalistów Centrum Sportu i Rekreacji.

Link do informacji o przedsięwzięciu: www.mops.com.pl

Lokalizacja