W ostatnich latach wprowadzono wiele rozwiązań poprawiających sytuację polskiej rodziny, zachęcających do posiadania dzieci i ułatwiających ich wychowywanie - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski. Jego zdaniem wysiłki te powinny być kontynuowane.
Ta ustawa jest cząstką działania na rzecz rozwiązania strategicznego problemu związanego z trwającym kryzysem demograficznym - powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisując ustawę dotyczącą zmiany zasad przyznawania ulg podatkowych na dzieci.
Skuteczna polityka wsparcia dzietności w Polsce musi być kompleksowa i stabilna - mówił prezydent Bronisław Komorowski otwierając w poniedziałek w Krakowie Kongres "Karta Dużej Rodziny - wyzwania i perspektywy".
O znaczeniu rodziny rozmawiał prezydent Bronisław Komorowski w piątek w Białymstoku z członkami Białostockiej Akademii Rodziny. Podkreślał, że polityka prorodzinna to wyzwanie nie tylko dla państwa, ale dla każdego obywatela.
Program Polityki Rodzinnej Prezydenta RP „Dobry Klimat dla Rodziny“ ogłoszony w maju 2013 r. to 44 rekomendacje konkretnych, wspólnych działań i rozwiązań, które mogą być odpowiedzią na niską dzietność w Polsce.
Liczymy, że jesienią gotowy będzie projekt ustawy rodzinnej, zakładającej m.in., że roczny urlop rodzicielski będzie można wykorzystać na raty, aż do 5. roku życia dziecka - mówi PAP minister Irena Wóycicka.
Dobry Klimat dla Rodziny jest tworzony i jest coraz więcej sojuszników w działaniu na rzecz racjonalnej, ale pełnej zaangażowania polityki rodzinnej – podkreślił Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas piątkowej debaty w Pałacu Prezydenckim.
Minister Irena Wóycicka wzięła w środę udział w konferencji dotyczącej podatkowego wsparcia rodzin zorganizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".
We wtorek minister Irena Wóycicka wzięła udział w gali Instytutu Great Place to Work, który po raz szósty ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce.
Minister Irena Wóycicka uczestniczyła w konferencji w Sejmie „Opolskie wyzwania demograficzne” zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego i Centrum im. Adama Smitha.
Minister Irena Wóycicka była w poniedziałek gościem sesji Sejmiku Województwa Śląskiego w Częstochowie poświęconej m.in. zmianom demograficznym i polityce rodzinnej.
Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką serdecznie zapraszają samorządy, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i firmy prywatne, kościoły i media do organizacji w maju i czerwcu obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin.
W Pałacu Prezydenckim odbyło się w czwartek seminarium na temat partnerstwa publiczno-prywatnego jako instrumentu realizacji rodzinnej polityki mieszkaniowej. Seminarium prowadziła minister w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka.
Minister Irena Wóycicka, która wzięła udział w „Forum dla rodziny” zorganizowanym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podkreślała, że na politykę rodzinną warto patrzeć jako na inwestycję w rodzinę, która jest podstawą przyszłego rozwoju kraju.
Prezydentowi chodzi o to, by jak najwyżej w priorytetach państwa umieścić działania na rzecz rodzin. To jest wyzwanie fundamentalne – mówi Sekretarz Stanu w KPRP Irena Wóycicka w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".