Seminarium na temat form pracy ułatwiających godzenie życia zawodowego i rodzinnego odbyło się w piątek w Pałacu Prezydenckim. Dyskusję prowadziła Podsekretarz Stanu Irena Wóycicka.
Trzeba szukać takich rozwiązań w sferze publicznej i sferze zawodowej, by kobiety mogły realizować się i w pracy, i w macierzyństwie – przekonuje minister Irena Wóycicka w artykule „Matka czy Polka?”, który ukazał się w sobotę w „Wysokich Obcasach”.
Świetny projekt rządu, który wprowadza wydłużone urlopy rodzicielskie, padł ofiarą nadmiernej chęci spektakularnego sukcesu - mówi minister Irena Wóycicka w rozmowie z PAP
Zaproponowane przez prezydenta zmiany w systemie podatkowym uzależniające wysokość kwoty wolnej od podatku od liczby dzieci w rodzinie są korzystniejsze dla rodzin niż obecny system ulg – przekonywała minister Irena Wóycicka w radiu TOK FM.
Prezydent Bronisław Komorowski podkreśla, że w obliczu kryzysu demograficznego konieczne jest myślenie o nowym kształcie polityki społecznej, a przynajmniej o zasadniczej jej zmianie. Ocenił, że nie wystarczy jedynie ustawa zmieniająca system emerytalny.
Obecne procesy demograficzne stawiają wyzwania i dylematy, na które musimy odpowiedzieć w wymiarze życia każdego z nas oraz ogólnospołecznym – ocenił prezydent Bronisław Komorowski. Przekonywał też, że starzenie się społeczeństwa nie jest zagrożeniem.
Jedynie odważne i roztropne działania pozwolą Polsce kontynuować stabilny rozwój gospodarczy, a także powiększać konkurencyjność naszego kraju na świecie – powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu.