30.11.2011
30 listopada br. odbyło się kolejne spotkanie ministra Olgierda Dziekońskiego z Andrzejem Porawskim, Sekretarzem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Dyrektorem Biura Związku Miast Polskich, po posiedzeniu Komisji Wspólnej.
31.10.2011
Zakończono prace nad prezydenckim projektem ustawy o wzmocnieniu udziału mieszkańców w działaniach samorządu terytorialnego, o współdziałaniu gmin, powiatów i województw oraz o zmianie niektórych ustaw. Projekt zostanie wkrótce zgłoszony do Sejmu.
31.08.2011
31 sierpnia br. Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu, przyjął Andrzeja Porawskiego, Sekretarza Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Dyrektora Biura Związku Miast Polskich na cyklicznym spotkaniu po posiedzeniu Komisji Wspólnej.
Polacy chcą uczestniczyć w funkcjonowaniu swojej społeczności lokalnej i angażować się w jej sprawy, a także potrzebują zmian w prawie, które zwiększą ich udział w samorządzie - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Kancelarii Prezydenta.
22.07.2011
Zespół do spraw samorządu terytorialnego w Kancelarii Prezydenta RP, zakończył prace nad projektem ustawy o wzmocnieniu udziału mieszkańców w działaniach samorządu terytorialnego, o współdziałaniu gmin, powiatów i województw.
09.05.2011
Podsumowanie przebiegu konsultacji społecznych projektu ustawy o wzmocnieniu udziału mieszkańców w samorządzie terytorialnym, o współdziałaniu gmin, powiatów i województw oraz o zmianie niektórych ustaw.
W dniu 19 kwietnia w Poznaniu i Bydgoszczy minister Olgierd Dziekoński uczestniczy w konsultacjach społecznych dotyczących prezydenckiego projektu ustawy o samorządzie.
08.04.2011
W poniedziałek 11 kwietnia 2011 r. Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące projektu ustawy o samorządach.
Na posiedzeniu Forum Debaty Publicznej prezydent wyraził opinię, że propozycje Kancelarii Prezydenta zwiększające wpływ obywateli na działanie samorządów mają charakter ewolucyjny, nie rewolucyjny.
29.03.2011
W środę o godzinie 14.00 rozpocznie się w Pałacu Prezydenckim czwarte spotkanie w ramach Forum Debaty Publicznej „Samorząd Terytorialny dla Polski”. Dyskusję będzie można oglądać na żywo na stronie prezydent.pl
W środę, 26 stycznia odbyło się trzecie już spotkanie w ramach Forum Debaty Publicznej "Samorząd Terytorialny dla Polski".
W środę odbyło się posiedzenie Forum Debaty Publicznej „Samorząd Terytorialny dla Polski” poświęcone m.in. jednomandatowym okręgom wyborczym w samorządzie lokalnym.
17.11.2010
Minister Olgierd Dziekoński zwrócił się do organizacji pozarządowych z prośbą o nadsyłanie propozycji dotyczących modernizacji rozwiązań ustrojowych w kwestiach istotnych dla samorządu terytorialnego
27.10.2010
Publikujemy dokument, który prezydent Bronisław Komorowski otrzymał od Piotra Uszoka 24 września br. na spotkaniu podsumowującym mijającą kadencję władz samorządowych w Pałacu Prezydenckim.
7 października Prezydent RP Bronisław Komorowski zainaugurował działalność zespołu „Samorząd Terytorialny dla Polski” w ramach Forum Debaty Publicznej.