09.10.2014
Doradca Prezydenta RP prof. Tomasz Borecki wziął w czwartek udział w obchodach 220. rocznicy Bitwy pod Maciejowicami. Wiedza o naszej przeszłości stanowić może także inspirację dla każdego, kto chce służyć współczesnej Polsce - napisał w liście prezydent.
Doradca Prezydenta RP Jerzy Smoliński wziął we wtorek w Warszawie udział w uroczystości wręczenia Nagrody im. Jerzego Zimowskiego Grażynie i Wojciechowi Jagielskim. Odczytał list Bronisława Komorowskiego do laureatów i uczestników uroczystości.
Skupiając się na sytuacji w swoim otoczeniu, NATO wraca po latach globalnego zaangażowania do swojej pierwotnej roli - obrony terytorium. Trudno przewidzieć, jakie stanowisko zajmie wobec Rosji - ocenia Doradca Prezydenta RP prof. Roman Kuźniar.
Doradca Prezydenta RP Henryk Wujec uczestniczył w środę w inauguracji seminarium „Liderzy – razem o solidarności”. W spotkaniu w Kancelarii Prezydenta RP udział wzięli m. in. laureaci konkursu „4 czerwca świętujemy razem”.
15.08.2014
Bronisław Komorowski weźmie w sobotę udział w uroczystości z okazji 25. rocznicy podpisania porozumienia "Solidarności", Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i Stronnictwa Demokratycznego, które doprowadziło do powstania rządu Tadeusza Mazowieckiego.
Polską opłatą za odrodzenie w ramach Austro-Węgier miała być nie tylko krew przelewana przez Polaków w austriackim mundurze, ale także w legionowym – mówi PAP historyk prof. Tomasz Nałęcz, Doradca Prezydenta RP.
Zmniejszenie liczby osób koniecznych do założenia stowarzyszenia z 15 do 9 i ułatwienie procedur ich działania - przewiduje projekt zmian w Prawie o stowarzyszeniach, przygotowywany w KPRP. Doradca Henryk Wujec przedstawia założenia projektu.
W środę Doradca Prezydenta RP Jan Lityński uczestniczył w debacie „Młodzi w wolnej Polsce”. Celem spotkania było przedstawienie opinii młodych na temat minionych 25 – lat wolności.
W poniedziałek Jan Lityński spotkał się z uczniami i nauczycielami IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu.
Doradca Prezydenta RP Jan Lityński spotkał się w piątek z uczestnikami akcji „Młodzi głosują”. Debata „Wybory – przywilej czy obowiązek” odbyła się w piątek w Pałacu Prezydenckim.
W czwartek Doradca Prezydenta RP prof. Roman Kuźniar spotkał się z Ambasador Marie Leissner, sekretarzem generalnym Community of Democracies.
W sobotę w Pałacu Prezydenckim doradca prezydenta Henryk Wujec spotkał się z delegacją amerykańskiej organizacji Facing History and Ourselves, zajmującej się projektami edukacyjnymi związanymi z walką z rasizmem, antysemityzmem i uprzedzeniami.
Doradca Prezydent RP Henryk Wujec posadził w piątek na Placu Solidarności w Olsztynie Dąb Wolności dla uczczenia 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 oraz odczytał list Prezydenta Bronisława Komorowskiego do uczestników wydarzenia.
30.04.2014
Pod honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego odbyła się w środę uroczystość z okazji Dnia Pamięci o Majorze Henryku Dobrzańskim "Hubalu". Doradca Prezydenta RP Jarosław Neneman odczytał list do uczestników obchodów.
W sobotę Henryk Wujec złożył w imieniu prezydenta kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. W uroczystości uczestniczyli także minister Irena Wóycicka i Jan Lityński.