Z ofiarnością Polaków nie jest źle; ludzie chętnie dają datki, jeśli mogą skontrolować rezultaty - ocenił w rozmowie z PAP doradca prezydenta Henryk Wujec. Jak dodał, ustawa o zbiórkach publicznych, którą ma podpisać prezydent, ułatwi taką kontrolę.
18.03.2014
Doradca Prezydenta RP dr Joanna Staręga-Piasek wzięła we wtorek udział w seminarium „Pomoc społeczna. Mity, realia, perspektywy” z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej.
Doradca prezydenta Jan Lityński udzielił wywiadu bułgarskiej telewizji BNT, w którym opowiedział o procesie przemian w Polsce po odzyskaniu wolności w roku 1989.
05.01.2014
W niedzielę Henryk Wujec reprezentował Prezydenta RP na uroczystości z okazji 90. urodzin Stefana Wilkanowicza. Po mszy św. w kościele p.w. św. Andrzeja w Krakowie Doradca Prezydenta RP odczytał list Bronisława Komorowskiego do Jubilata.
27.12.2013
Doradca Prezydenta RP Jerzy Smoliński odczytał w piątek w Poznaniu list Bronisława Komorowskiego z okazji 95. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.
O powstaniu wielkopolskim, które w 1918 r. doprowadziło do wyzwolenia spod władzy niemieckiej niemal całej Wielkopolski, opowiadał na lekcji historii w Pałacu Prezydenckim doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz
O nowoczesnym patriotyzmie, najnowszej historii Polski i roli mediów w systemie demokratycznym dyskutował Doradca Prezydenta RP Jerzy Smoliński z goszczącą w czwartek w Pałacu Prezydenckim młodzieżą.
Marzeniem Prezydenta RP, jest aby Pomnik Wojciecha Korfantego stanął w Warszawie jak najszybciej. Korfantemu należy się od Polski zadośćuczynienie za wielkie dzieło dla polskości – mówi Doradca Prezydenta RP prof. Tomasz Nałęcz w TVP Katowice.
Dla Bronisława Komorowskiego śląskość zawsze będzie związana z polskością. Polskość i śląskość to dla Bronisława Komorowskiego jedno. Tak jak dla Korfantego - mówi prof. Tomasz Nałęcz, Doradca Prezydenta RP w "Dzienniku Zachodnim".
Siła spokoju i chwyt buldoga; podejmował decyzje po głębokim namyśle – tak sposób działania byłego premiera określa Henryk Wujec. Zapamiętam go jako przyjaciela i mentora – mówi Jan Lityński.
Doradca Prezydenta prof. Roman Kuźniar przyjął w czwartek szefów chińskiego rządowego ośrodka planowania reform (China Reform Forum) oraz Instytutu Studiów Europejskich Chińskiej Akademii Nauk Społecznych.
Prof. Jerzy Regulski, Doradca Prezydenta RP został laureatem pierwszej edycji Nagrody Fundament Rzeczpospolitej im. Michała Kuleszy. Kapituła Nagrody jednomyślnie wskazała prof. Regulskiego w uznaniu jego zasług dla budowania samorządu terytorialnego.
19.09.2013
W czwartek w Szczecinie rozpoczęła się dwudniowa konferencja: VII Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej - 2013. Doradca prezydenta Henryk Wujec odczytał list Bronisława Komorowskiego do uczestników spotkania.
Moralne zwycięstwo Solidarności udowodniło, że tamta władza nie jest już w stanie stworzyć rządu, który by miał poszanowanie w społeczeństwie - mówił na spotkaniu z młodzieżą Doradca Prezydenta RP Premier Tadeusz Mazowiecki.
29.07.2013
Doradca Prezydenta RP Jan Lityński wziął udział w zorganizowanym w Urzędzie Gminy Darłowo spotkaniu Wójta i Członków Rady Gminy z rodzicami i nauczycielami Zespołu Szkół Nr 3 w Dąbkach dotyczącym sporu po decyzji Wójta o rozwiązaniu Zespołu Szkół.