We wtorek minister Sławomir Rybicki wręczył w imieniu Prezydenta RP odznaczenia za wybitne zasługi na rzecz polskiego ruchu olimpijskiego.
W ramach obchodów 71. rocznicy Powstania Warszawskiego Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Michałowski oraz ministrowie KPRP złożyli wieńce od Prezydenta RP przy warszawskich pomnikach.
W środę w Pałacu Prezydenckim minister Jacek Michałowski przyjął delegację Auburn University ze stanu Alabama w USA.
Zgodnie z zapowiedzią prezydent podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Trwają konsultacje, by przesunięto vacatio legis tych przepisów - powiedziała PAP Irena Wóycicka.
We wtorek minister Olgierd Dziekoński spotkał się z przedstawicielami Związku Zawodowego „Budowlani" oraz ekspertami. Spotkanie poświęcone było sytuacji w budownictwie w wymiarze perspektyw inwestycyjnych, rynku pracy, jak i ewolucji samej branży.
Minister Maciej Klimczak uczestniczył w poniedziałek w uroczystym otwarciu obiektu Uzdrowiskowego Sanatorium Dziecięcego ,,Mieszko” w Szczawnie Zdroju
W niedzielę Zastępca Szefa Kancelarii RP Dariusz Młotkiewicz wziął udział na warszawskim Torze Służewiec w Gali Derby.
Prezydent zaapeluje do posłów, by w ustawie zmieniającej zasady opłacania składek na ubezpieczenie chorobowe wydłużyli vacatio legis - poinformowała minister Irena Wóycicka.
We wtorek podczas uroczystości w ambasadzie francuskiej minister Jaromir Sokołowski został odznaczony Narodowym Orderem Legii Honorowej w randze Komandorii.
W niedzielę w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się gala 70-lecia Radia Gdańsk. Z tej okazji zostały wręczone odznaczenia państwowe oraz Bursztynowe Mikrofony i Radiowe Osobowości Roku. Prezydenta RP reprezentował minister Sławomir Rybicki.
Ambasador Słowacji w Polsce Vasil Grivna w imieniu Prezydenta Republiki Słowackiej odznaczył Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Jaromira Sokołowskiego Medalem Prezydenta Republiki Słowackiej.
W poniedziałek minister Maciej Klimczak spotkał się w Pałacu Prezydenckim ze stypendystami m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, biorącymi udział w projekcie „Papieskie polis. Ja - obywatel”, organizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
Minister Dariusz Młotkiewicz uczestniczył w piątek w obchodach 20-lecia powstania spółki Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA.
Minister Maciej Klimczak uczestniczył w sobotę w uroczystym wręczeniu nagród laureatom XX edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego oraz VIII olimpiady tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy".
Z udziałem Szefa Kancelarii Prezydenta RP Jacka Michałowskiego odbyła się w piątek w Belwderze uroczystość wręczenia nagród w konkursie Związku Harcerstwa Polskiego im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe poświęcone harcerstwu.