Maciej Piróg

Urodził się w 1955 roku, menedżer, samorządowiec, polityk zdrowotny.

Ukończył w 1981 studia na Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2001 uzyskał stopień doktora nauk medycznych na tej uczelni.

Lekarz pediatra, specjalista zdrowia publicznego, od września 2014 dyrektor w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku, od 2012 roku był Pełnomocnikiem Rektora – Dyrektorem Szpitala Pediatrycznego w budowie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2000 - 2012 dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu. W latach dziewięćdziesiątych był lekarzem wojewódzkim w Opolu, a następnie wicewojewodą opolskim. Sprawował urząd Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia w rządzie Premiera Jerzego Buzka.

Dr Maciej Piróg ma drugi stopień specjalizacji w dziedzinie „Zdrowie Publiczne”, drugi stopień specjalizacji z organizacji ochrony zdrowia i doktorat w zakresie medycyny. Ukończył Podyplomowe Studium Ekonomiki Zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzył międzynarodowe projekty dotyczące zarządzania i organizacji w Ochronie Zdrowia. Był konsultantem Banku Światowego programów ochrony zdrowia w Polsce. Brał udział w licznych projektach i programach dotyczących systemu opieki zdrowotnej, m.in. w projekcie Hope pt. „Menedżerowie dla reformy systemu opieki zdrowotnej w Polsce”, programie Phare pt. „Zmiany w zarządzaniu i organizacji zdrowia”, a także angażował się w projekty dotyczące restrukturyzacji systemu opieki zdrowotnej w województwie opolskim. Ponadto jest współautorem projektu Samorządowej Opieki Zdrowotnej w Polsce.

Wieloletnia praca i znaczący wkład w rozwój opieki zdrowotnej w Polsce sprawiły, że Maciej Piróg co roku zajmuje wysokie pozycje w rankingu „Listy Stu” "Pulsu Medycyny", czyli najbardziej wpływowych osób w polskiej służbie zdrowia.

Żonaty, ma dwie córki. Żona i córki są lekarzami stomatologii.

Jego hobby to polityka zdrowotna, teatr, film, muzyka i sport.