Kancelaria Prezydenta RP informuje, że wykonanie budżetu całej części 01 - Kancelaria Prezydenta RP na koniec czerwca wynosi 38,68%, i jest mniejsze od średniomiesięcznego preliminarza wydatków budżetowych o 22,64%.
W czwartek Komisja Finansów Publicznych bez uwag rozpatrzyła sprawozdanie z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 r. wraz z Analizą Najwyższej Izby Kontroli.
24.06.2015
Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich jednomyślnie pozytywnie zaopiniowała dla Komisji Finansów Publicznych sprawozdanie z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 r. wraz z Analizą Najwyższej Izby Kontroli w części 01 – KPRP.
Najwyższa Izba Kontroli, badająca funkcjonowanie Kancelarii Prezydenta RP w 2014 r. wystawiła najwyższą możliwą ocenę. To czwarty rok z rzędu, gdy KPRP otrzymuje najwyższe noty za gospodarowanie środkami publicznymi.
12.06.2015
W sobotę, 13 czerwca br., Archiwum Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej weźmie udział w VI Warszawskim Pikniku Archiwalnym. Tegoroczny Piknik odbywa się pod hasłem „Cudzoziemcy w Warszawie”.
O 8 miejsc w stosunku do zeszłego roku awansowała Polska w raporcie Index of Economic Freedom. Prezentacja wyników odbyła się we wtorek w Pałacu Prezydenckim podczas debaty "Indeks Wolności Gospodarczej 2015 - co dalej? Polska 2025-2040".
Z okazji 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na fasadzie Pałacu Prezydenckiego rozbłysła okolicznościowa iluminacja. Serduszko WOŚP będzie można oglądać w sobotę i niedzielę po zmierzchu.
W związku z 25. rocznicą przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ międzynarodowej konwencji o prawach dziecka, w czwartek na fasadzie Pałacu Prezydenckiego rozbłysła okolicznościowa iluminacja.
Dęby Wolności to piękne pomniki, bo pomniki żywe - podkreślił Prezydent RP w liście do uczestników akcji zasadzenia przez Ochotniczą Straż Pożarną sześćsetnego Dębu Wolności. List na uroczystości w Żychlinie odczytał minister Dariusz Młotkiewicz.
W ramach Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier Pałac Prezydencki był w dniach 1-6 października otwarty dla zwiedzających. W tych dniach Pałac odwiedziło liczne grono niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.
Media lokalne są jednym z symboli polskiego sukcesu - podkreślił Prezydent RP wręczając nagrody w konkursie "Filary Demokracji Lokalnej". Zwyciężyła Agnieszka Malik, autorka cyklu artykułów "Życie pełne tablic" opublikowanego w Panoramie Opolskiej.
Tworzenie szans dla młodych ludzi jest wyrazem zagospodarowywania wolności, którą przeżywamy w Polsce od 25 lat – powiedziała minister Irena Wóycicka podczas Gali Finałowej 19. edycji konkursu „Grasz o staż” w środę w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego.
06.06.2014
W sobotę Archiwum Prezydenta RP po raz czwarty, weźmie udział w Warszawskim Pikniku Archiwalnym. Jubileuszowy Warszawski Piknik Archiwalny odbywa się pod hasłem „Warszawa w kalejdoskopie archiwów. Klimaty warszawskie”.
W Polsce aż 71% badanych przez CBOS uważa, że warto było w 1989 r. zmieniać ustrój; w pozytywnych ocenach transformacji znacząco przewyższamy naszych sąsiadów – podkreślił Prezydent RP podczas debaty „Nasza wolność…Polacy po 25 latach przemian".
Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i oddalił skargę obywatela na decyzję Szefa KPRP odmawiającą udostępnienia imion i nazwisk autorów opinii z uwagi na ochronę ich prywatności.