O projekcie "Lekcje historii przy Okrągłym Stole"

W roku obchodów 25-lecia polskiej wolności, we współpracy z Polską Fundacją im. Roberta Schumana, zapraszamy uczniów i nauczycieli na lekcje historii przy Okrągłym Stole. Młodzi ludzie mogą usiąść przy historycznym meblu w Pałacu Prezydenckim i wysłuchać lekcji poprowadzonej przez ich nauczyciela historii.

Nauczyciele mogą skorzystać z przygotowanego przez Fundację scenariusza lekcji: „Przy Okrągłym Stole o obalaniu komunizmu i polskich przemianach” (pobierz scenariusz).

PRZY OKRĄGŁYM STOLE O OBALANIU KOMUNIZMU I POLSKICH PRZEMIANACH

Jak się żyło w komunistycznej Polsce? Jak doszło do obrad Okrągłego Stołu? Jak wyglądała kampania wyborcza przed wyborami 4 czerwca 1989 roku? To pytania, które interesują wielu młodych Polaków.

Dzięki przygotowanym scenariuszom nauczyciele będą mogli przybliżyć młodzieży m.in. genezę obrad okrągłostołowych, ich uczestników. Uczniowie będą także mogli wymyślić swoją własną strategię na kampanię wyborczą w 1989 roku.

Historia na wyciągnięcie dłoni. Lekcje przy Okrągłym Stole.

Dla nauczycieli, którzy zechcą wykorzystać własny scenariusz przygotowaliśmy zeszyty dla całej klasy. Znajdą się w nich podstawowe dane dotyczące obrad Okrągłego Stołu oraz wycinki prasowe z tamtego okresu.

Zapraszamy młodzież ostatnich klas gimnazjum oraz liceum wraz z nauczycielami historii do Pałacu Prezydenckiego na lekcje historii!

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz listy uczestników.

Czas trwania lekcji: około 45 minut.