Menu rozwijane

20 marca 2015

Do Uczestników

XIV Poznańskich Spotkań Targowych

Książka dla Dzieci i Młodzieży

Szanowni Państwo,      

 

Ogromnie żałuję, że nie mogę uczestniczyć w otwarciu tegorocznych Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży. Zeszłoroczna wizyta w Państwa gościnnych progach pozostawiła w mojej pamięci jak najlepsze wspomnienia i wrażenia.

Poznań stał się najważniejszym w Polsce miejscem spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy - wszystkich tych osób i instytucji, które zajmują się książką od momentu jej napisania, aż do wydania i przekazania do rąk młodego czytelnika. Cieszę się, że oferta wydawnicza, w tym nowości, staje się coraz bogatsza, co świadczy o rozwoju i rosnącym znaczeniu Targów. Obecność instytucji kulturalnych z Czech i Ukrainy na tegorocznych spotkaniach z książką będzie na pewno dużą atrakcją dla zwiedzających i pozwoli bliżej poznać literaturę dziecięcą i młodzieżową naszych sąsiadów.     

Chciałam też bardzo serdecznie pogratulować laureatom Pegazików –Pani Bożenie Truchanowskiej w kategorii Twórca Książki dla Dzieci i Młodzieży oraz Panu Robertowi Gamble w kategorii Przyjaciel Książki dla Dzieci i Młodzieży.

 Jestem pewna, że zwiedzający docenią przygotowane dla nich atrakcje kulturalne, warsztaty, wystawy ilustracji i panele dyskusyjne, które jak zwykle uświetniają poznańskie Targi.

Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam i życzę, przede wszystkim organizatorom, by te jedyne w swoim rodzaju spotkania zakończyły się pełnym sukcesem i osiągnęły zamierzony efekt.