Menu rozwijane

11 kwietnia 2015

Do Uczestników

XV Mistrzostw Polski

w Tańcach Polskich MAZUR 2015

Szanowni Państwo,

 Cieszę się, że już po raz piętnasty Gmina Wieliszew, Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF oraz Stowarzyszenie Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego organizują Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich MAZUR.

Ta najważniejsza krajowa impreza w kalendarzu tańców polskich w formie towarzyskiej wspaniale propaguje polskie tańce i chroni nasze dziedzictwo narodowe. Jestem przekonana, że ta ze wszech miar godna pochwały inicjatywa na pewno spotka się z entuzjastycznym przyjęciem wszystkich osób, które dadzą się ponieść atmosferze zabawy i tańca, królującej dziś i jutro w Wieliszewie.

Serdecznie gratuluję kontynuowania tego dużego przedsięwzięcia,  które charakteryzuje się barwnością, żywiołowością i różnorodnością. Muzyka i polskie tańce narodowe towarzyszyły nam przez stulecia i towarzyszą nadal. Dbanie o to, by tradycja nie wygasła jest miłym obowiązkiem każdego kolejnego pokolenia Polaków. Pamiętając o naszych korzeniach i o tym, co nas wszystkich łączy, wyrażamy nasz patriotyzm i miłość do ojczyzny, tej dużej, i tej małej.

Łączę się z Państwem myślami i bardzo serdecznie pozdrawiam uczestników tegorocznych mistrzostw, a także biorących udział w warsztatach tanecznych i sympozjum naukowym, które urozmaicają tegoroczne spotkanie. Już teraz gratuluję wszystkim laureatom nagród, zespołom które zostaną wyłonione w poszczególnych konkursach. Pozdrawiam Państwa bardzo serdecznie.