Menu rozwijane

06 kwietnia 2015
Wywiad Anny Komorowskiej dla TVP Info
Wywiad Anny Komorowskiej dla TVP Info
Wywiad Anny Komorowskiej dla TVP Info
Wywiad Anny Komorowskiej dla TVP Info
o14868277.jpg
o1171983034.jpg
o36232818.jpg
o691517221.jpg

W świątecznym wywiadzie dla TVP Info Anna Komorowska mówiła o wielkanocnych tradycjach w jej rodzinie, m. in. o lanym poniedziałku. Święta Pary Prezydenckiej są zawsze bardzo rodzinne, czteropokoleniowe, przy stole zasiada wiele osób.

- Mamy jedną tradycję, która zawsze nas łączy - mówiła Pierwsza Dama, podając przepis na tradycyjne bułeczki drożdżowe z Kurlandii, czyli szpekuchy. - Święta zawsze muszą być świętami, ale nie ma cenzury co do tematów rozmów. Dla mnie święta to czas zatrzymania się, spotkania, porozmawiania - zaznaczyła małżonka prezydenta.

Anna Komorowska opowiadała także o mieszkaniu w Belwederze; dom jest tam, gdzie są ludzie. Pierwsza Dama przyznała, że na początku było trudno się przyzwyczaić, ale teraz Belweder jest domem, zauważyła, że nawet część mebli jest przewiezionych z poprzedniego mieszkania na Powiślu.

Małżonka prezydenta mówiła również o swoich dzieciach, że mimo, iż mają tych samych rodziców są zupełnie inni, ale przecież "każdy ma prawo do odrębności". Pierwsza Dama podkreślała też, że mimo iż od 5 lat jej mąż jest prezydentem, to rodzinie udało zachować się prywatność.

Na zakończenie rozmowy Anna Komorowska życzyła wszystkim wszystkiego dobrego na czas po świętach.