Z parytetami mam pewien kłopot. Doceniam je, bo są środkiem pozwalającym kobietom rozwinąć skrzydła. Ale nie uważam ich za panaceum usuwające bariery aktywności kobiet. Nie płeć należy uwzględniać w pierwszej kolejności - mówi Anna Komorowska.
08.11.2011
O tym, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa dla kobiet na rynku pracy i… dla dzieci w domu w wywiadzie udzielonym miesięcznikowi „Dziecko” mówi Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP.
Pierwsza Dama w rozmowie z Alicją Resich-Modlińską podkreśla, jak ważna jest dla niej działalność charytatywna i opowiada między innymi o spotkaniu z delegacją reprezentacji Polskich Olimpiad Specjalnych.
11.10.2011
Zawsze warto wspierać działania, które służą przełamywaniu barier w relacjach z osobami niepełnosprawnymi, tak by nie czuły się one izolowane - powiedziała Pierwsza Dama.
10.10.2011
Zawsze chętnie angażuję się w akcje, które służą aktywizacji kobiet, tak by jako matki i osoby pracujące czuły się pewniej i miały równe szanse rozwoju - powiedziała Pierwsza Dama.
Polityka była zawsze obecna w naszym życiu rodzinnym...wybór Belwederu na miejsce zamieszkania nie był podyktowany chęcią ucieczki od polityki, ale chęcią postawienia wyraźnej granicy pomiędzy życiem osobistym a pracą - mówi Anna Komorowska.
03.06.2011
O tym, jaki jest przepis na dobrą szkołę, co jest najważniejsze w wychowaniu młodzieży i o czym rozmawiaj ą ze sobą pierwsze damy, kiedy się spotykaj ą - opowiada prezydentowa Anna Komorowska w rozmowie z "Polską"
03.06.2011
Wychowanie w rodzinie, zarówno tej naturalnej, jak i zastępczej, powinno przede wszystkim zapewniać poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, zaufania, szacunku - mówi Anna Komorowska w rozmowie z "Panią Domu"
02.06.2011
Dzieci powinny przede wszystkim wiedzieć, że są kochane. Ale mądrą miłością, a nie taką, która na wszystko pozwala.
01.06.2011
Wywiad Anny i Bronisława Komorowskich dla programu "Dzień dobry TVN" z 1 czerwca 2011 roku.
Lubię, gdy w święta rodzina jest razem - mówi Anna Komorowska w wywiadzie dla "Przyjaciółki"
09.04.2011
Ważne ustalenia i decyzje przeplatały się z rozmowami o naszych znajomych. Lista ofiar się wydłużała - wspomina Anna Komorowska.
- Marzy mi się, żeby politycy w końcu przestali karmić się tą tragedią. Jako realistka zdaję sobie jednak sprawę, że potrzeba na to sporo czasu - mówi Pierwsza Dama Anna Komorowska w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.
Chętnie zgadzam się na patronowanie różnym inicjatywom prozdrowotnym, w celu zwiększania świadomości dotyczącej ochrony zdrowia. Wspomagam działania służące edukacji, kulturze, ochronie środowiska - powiedziała Anna Komorowska.
Nie trzeba uciekać od chorych bo oni potrzebują naszej obecności, potrzebują naszego słowa, naszego uśmiechu - powiedziała Anna Komorowska.