Menu rozwijane

31 maja 2014
„Karuzela Cooltury” w Warszawie. Fot. organizatorzy
„Karuzela Cooltury” w Warszawie. Fot. organizatorzy
„Karuzela Cooltury” w Warszawie. Fot. organizatorzy
o913538461.jpg
o2070036281.jpg
o441846706.jpg

W dniach 30-31 maja odbyła się VI edycja „Karuzeli Cooltury” – w tym roku festiwal odbył się w Warszawie, a nie jak dotychczas w Świnoujściu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Marzenia i bariery”, wpisując się w obchody 25-lecia Wolności.  Przez lata marzenia Polaków były podobne – śnili o wolności. Barierą był komunizm. Po czerwcowych wyborach 1989 roku marzenie o wolności się spełniło – mówią organizatorzy.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności.

W ramach dwudniowego festiwalu odbyło się szereg spotkań i dyskusji na temat polskich i niemieckich doświadczeń transformacji ustrojowej i perspektyw na przyszłość. Spotkania odbywały się w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Parku Żeromskiego na warszawskim Żoliborzu.

Do udziału w debatach zaproszono wybitne osobistości reprezentujące różne dziedziny i światopoglądy. Gośćmi festiwalu byli m.in. Andrzej Wajda, Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Owsiak, Małgorzata Niezabitowska, Jerzy Bralczyk, bp. Tadeusz Pieronek, Agnieszka Graff, Michał Piróg, Janka Ochojska, Rafał Ohme, Otylia Jędrzejczak, Jacek Santorski, Beata Pawlikowska, Marek Zuber, Paweł Huelle, Oksana Zabużko, Jacek Czapiński, Sławomir Sierakowski, Rafał Ziemkiewicza, Jacek Rostowski, Henryka Bochniarz, Georg Milbradt – były premier Saksonii, profesorem Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie.

Karuzela Cooltury była podzielona na kilka stref m.in. Strefę Dziecka, Strefę Nauki, Strefę Sportu i in. Oprócz debat nie zabrakło elementów zabawy – występ spektaklu „Kwartet” z udziałem Jana Frycza, Tomka Karolaka, Mikołaja Grabowskiego, warsztaty taneczne, przeloty balonem, koncerty grup Baltic Youth Philharmonic, Future Folk oraz występ Goorala.