W PWSZ w Koninie odbyła się konferencja historyczna pt. "Ku wolności". W wzięli w niej udział m.in. Jerzy Buzek, Władysław Frasyniuk, przedstawiciele władz lokalnych i uczelni, działacze dawnej „Solidarności” i młodzież szkół ponadgimnazjalnych.
29.05.2014
Ruszyła kampania „Freedom – made in Poland” organizowana przez Międzynarodową Szkołę Europejską im. Jana Kułakowskiego w Warszawie. Akcja ma na celu rozpowszechnianie wiedzy o wydarzeniach 1989 r., z przesłaniem „Dbaj o wolność!”.
Z okazji 25-lecia Wolności 4 czerwca br. w ponad 25 polskich miastach staną symboliczne Urny Wolności, do których zamiast kart wyborczych będzie można wrzucić życzenia dla Polski i dla mieszkańców miast, a także plany na przyszłość.
W obchody ćwierćwiecza polskiej wolności można włączyć się także poprzez wyświetlenie logo „25 lat Wolności”. Zobacz instrukcję wyświetlania logo „25 lat Wolności”
W czwartek o godz. 10:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się specjalna edycja konferencji TEDx - TEDxWarsawPresidentialPalace pod hasłem „Moje miejsce”. Spotkanie, które odbędzie się w ramach obchodów Święta Wolności zapowiada Szef KPRP Jacek Michałowski.
W ramach obchodów 25-lecia Wolności w całym kraju odbędą się okolicznościowe imprezy, konferencje, wystawy i inne inicjatywy dla uczczenia jubileuszowego roku. Zobacz kalendarz wybranych wydarzeń.
W związku z obchodami 25-lecia Wolności - rocznicy wyborów 4 czerwca 1989, uczestnicy i dotychczasowi laureaci „Grasz o staż” zostali zaproszeni do udziału w konkursie na najciekawszą infografikę pt. „Co zawdzięczamy wydarzeniom z Czerwca'89?”.
24 – 25 maja br. we Wrocławiu, w ramach obchodów 25-lecia Święta Wolności, zorganizowano sportowo-rodzinny piknik. Podczas Odra River Cup odbyło się wiele wydarzeń, m.in.: wyścigi eliminacyjne i finałowe międzynarodowych zawodów na ósemkach wioślarskich.
Wykładowcy, studenci i absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile uczcili Święto Wolności poprzez zorganizowanie seminarium „Polska po 1989 roku. Ćwierć wieku przemian politycznych”.
Prezydenci Polski, Czech, Niemiec, Słowacji i Węgier planują wspólne obchody z okazji 25. rocznicy obalenia komunizmu i transformacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Odwiedzą przy tej okazji wszystkie pięć państw.
Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką posadzili w Opolu na Placu Wolności przed Filharmonią Opolską „Dąb Wolności” upamiętniający 25. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 i dalszych przemian demokratycznych w Polsce i na świecie.
Pamięć o naszej drodze do wolności pomaga tę wolność pielęgnować - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście do uczestników seminarium "Archiwum Przełomu 1989-1991", które odbyło się we wtorek w Pałacu Prezydenckim.
W Polsce aż 71% badanych uważa, że warto było w 1989 r. zmieniać ustrój; w pozytywnych ocenach transformacji znacząco przewyższamy naszych sąsiadów – podkreślił Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas debaty „Nasza wolność… Polacy po 25 latach przemian"
Ruszył konkurs Inicjatywy Razem89. Organizatorem projektu „Liderzy – razem o solidarności” jest Szkoła Liderów. Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy 4 czerwca pragną świętować 25. rocznicę odzyskania wolności – zarówno w kraju, jak i na świecie.
W związku z apelem Prezydenta Bronisława Komorowskiego, wystosowanym w sierpniu 2013 r., o wspólne uczczenie 25-lecia Wolności, w całej Polsce od początku 2014 r. odbywa się wiele rocznicowych inicjatyw.