Prezydent Bronisław Komorowski posadził w Lublinie „Dąb Wolności” upamiętniający 25. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 i dalszych przemian demokratycznych w Polsce i na świecie. Zachęcał, aby każdy we własnym zakresie, posadził drzewo z tej okazji.
1 maja br., w ramach obchodów Święta Wolności Stowarzyszenie „Pro Gubin”, przy współudziale Gubińskiego Domu Kultury, Urzędu Miejskiego w Gubinie i wielu innych instytucji, zorganizowało II Piknik Rodzinny na Wyspie Teatralnej w Gubinie.
1 maja 2014 roku, w 10. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z Małżonką oraz młodzieżą zasadzili w warszawskich Łazienkach „Dąb Wolności”. Prezydent apelował o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Lekcja Wolności” zorganizowana z okazji obchodów 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 r. W apelu do nauczycieli i wychowawców minister zachęcała do aktywnego udziału w projekcie.
Z okazji 25. rocznicy wyborów, które zapoczątkowały upadek komunizmu w Europie, do Polski na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego przyjedzie Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.
Prezydent Bronisław Komorowski, nawiązując do 25. rocznicy zmian ustrojowych w Polsce, powiedział, że Polakom przypadł niezwykle dobry los. Bylebyśmy w porę potrafili go zrozumieć, uchwycić te szanse i je pomnożyć - mówił podczas wizyty w Sztumie.
Prezydent Bronisław Komorowski podczas czwartkowej wizyty w Łodzi - w ramach obchodów 25-lecia Wolności w Polsce - zasadził "Dąb Wolności" na skwerze przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
Prezydent Bronisław Komorowski dziękował europarlamentarzystom za to, że potrafią mówić w Europie jednym głosem. Na spotkaniu zwracał też uwagę, jak ważne jest znalezienie równowagi między oczekiwaniami polskich wyborców a interesami europejskich sił.
Ostatnie 25 lat to wyjątkowy jak na polską historię czas, to złoty okres, czas niebywałego rozwoju - mówił w środę na spotkaniu z przedstawicielami powiatów lwóweckiego i lubańskiego w Zamku Czocha prezydent Bronisław Komorowski.
Ostatnie 25 lat to pasmo małych sukcesów, które składają się na wielki sukces ratowania zabytków przypominających naszą obecność w Europie - mówił prezydent podczas wizyty w opactwie pocysterskim w Lubiążu.
W 25. rocznicę wolności w Polsce, w 25. rocznicę głębokich zmian ustrojowych w sposób szczególny czujemy wagę dobrego demokratycznego prawa, które stanowi fundament dzisiejszej Polski - mówił Prezydent RP w Trybunale Konstytucyjnym.
Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z Małżonką zasadzili w środę "Dąb Wolności" na placu Solidarności w Wadowicach. Prezydentowi towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa.
W dniach 7-8 kwietnia odbyła się w Lipsku polsko-niemiecka konferencja „25 lat wolnych wyborów w Polsce i pokojowej rewolucji w NRD; czego uczy nas historia na dziś i na przyszłość?”. Wzięli w niej udział przedstawiciele dawnej opozycji oraz historycy.
W budynku Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się w poniedziałek debata "25 lat gospodarczych zmian: co nas czeka?", organizowana m.in. przez Ośrodek Analiz i Dialogu THINK TANK oraz Centrum Stosunków Międzynarodowych GPW.
5 kwietnia przypada 25. rocznica podpisania porozumienia kończącego obrady Okrągłego Stołu. Był to niezwykle ważny etap na drodze do wolności, a proces odzyskiwania wolności dokonał się w wyniku decyzji Polaków w wyborach 4 czerwca 1989 r.