Menu rozwijane

29 maja 2014

Ruszyła kampania „Freedom – made in Poland” organizowana przez Międzynarodową Szkołę Europejską im. Jana Kułakowskiego w Warszawie. Akcja rozpoczęła się w grudniu 2013 roku od umieszczenia hasła w szkolnym kalendarzu, następnie szkoła zaczęła poprzez filmy i billboardy rozpowszechniać wiedzę o wydarzeniach 1989 r., z przesłaniem „Dbaj o wolność!”.

Kampania ma nie tylko przypomnieć zapoczątkowane w Polsce wydarzenia sprzed 25 lat, ale także uczulić mieszkańców Europy i świata na kwestię solidarności z tymi, którzy jeszcze wolnością cieszyć się nie mogą.

Przedsięwzięcie uzyskało Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności.

W ramach ogólnoświatowej kampanii społecznej, organizatorzy zachęcają do robienia zdjęć z logotypem akcji "Freedom - Made in Poland", który między 30 kwietnia 2014 a 31 stycznia 2015 roku można pobierać ze strony internetowej www.freedom-madeinpoland.pl. i przesyłać na adres podany na stronie. Wszystkie nadesłane w ten sposób zdjęcia trafią do wielkiej wirtualnej galerii. Zdjęcia wykonane w różnych miejscach na świecie przez osoby publicznie znane i nieznane, znajdą się obok siebie i w ten sposób przypomną światu historyczne wydarzenia w Polsce sprzed 25 lat.

Do akcji przyłączyli się już ludzie ze świata sportu, polityki, kultury. Wszystkie zdjęcia można obejrzeć na stronie organizatora.