Lublin

 • Lublin, Koncert zespołu Omega, organizowany w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku 6 września 2014
  Głównym wydarzeniem VI edycji Europejskiego Festiwalu Smaku organizowanym już po raz szósty unikalnego projektu w skali Europy, który łączy wielokulturowy smak Lubelszczyzny z muzyką, wystawami, kinem, teatrem i poezją, jest koncert zespołu Omega. Jest on częścią obchodów 25-lecia Wolności w Lublinie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku, które realizuje warsztaty, podróże kulinarne, inscenizacje smaku, a także wydaje publikacje. Koncert odbędzie się pod Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego 25-lecie Wolności.
 • Lublin, Obchody Święta Wolności w „Bronowicach” – 4 czerwca 2014 r.
  Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie z okazji Święta Wolności przygotował szereg inicjatyw. Dla dzieci zorganizowano plenerowy happening plastyczny „Sztandary wolności” oraz warsztaty tworzenia mozaiki, podczas których dzieci spotkały się z weteranem misji pokojowych. 4 czerwca odbył się koncert barda Ryszarda Borkowskiego i zespołu Aniołowie, na którym publiczność miała okazję posłuchać polskich utworów lat 80-tych. Ponadto, seniorzy wzięli udział w wycieczkach do Kozłówki i Świdnika.
 • Lublin, Teatr Stary w Lublinie, koncert „Pieśń o wolności” 4 czerwca
  Koncert Jana Kondraka „Pieśń o wolności”. Twórczość Jana Kondraka nawiązuje do okresu przełomu demokratycznego i wydarzeń roku 1989.
 • Lublin, Turniej piłkarski „Droga do Wolności” – 1 czerwca 2014 r.
  Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie 1 czerwca odbył się turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży „Droga do Wolności”, zorganizowany przez Ognisko TKKF Omega. Wydarzenie miało na celu poprzez zabawę i sportową rywalizację przybliżyć młodemu pokoleniu wydarzenia z czerwca 1989 r., a także wyjaśnić rolę NSZZ „Solidarność” w polskiej drodze ku demokracji. Turniej zwyciężyła drużyna „Osada”.
 • Lublin, „Sesja naukowo - edukacyjna. 25 lat przemian gospodarczych w Polsce”, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej 15 maja
  Przedsięwzięcie uzyskało Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności.

Zamość

 • Zamość, „Młodzi dla wolności”
  W ramach obchodów 25-lecia Święta Wolności Dyrekcja, Wychowawcy oraz Młodzież Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu przystąpili do realizacji projektu „Młodzi dla wolności”. Efektem współpracy będzie publikacja o charakterze rocznicowym. W książce ukazane zostanie jak rodziła się wolność, jak została zdławiona i zahamowana poprzez wprowadzenie stanu wojennego i internowanie tysięcy działaczy „Solidarności”. Publikacja zawierać będzie relację wspomnień działaczy internowanych w latach 1981-1982.

Lokalizacja