Podczas dwumiesięcznej pracy nad wyłonieniem Nominowanych do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP, Członkowie Kapituły zapoznali się ze 115 zgłoszonymi wnioskami oraz dokonali ich oceny. Lista Nominowanych zostanie przekazana Prezydentowi RP.
We wtorek odbyło się drugie posiedzenie Kapituły Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP.
Opracowanie społecznego projektu zagospodarowania plaży w gminie Płużnica; program budowy mieszkań socjalnych/obiektów użyteczności publicznej systemem szkoleń osób bezrobotnych oraz Razem dla Motylkowego Oddziału – to finaliści Nagrody Obywatelskiej.
Znane są już nominacje do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP. W każdej kategorii o nagrodę będzie się ubiegać po trzech nominowanych. Laureata wybierze Prezydent RP. Nominowanych wskazała Kapituła, która oceniła 197 zgłoszonych wniosków.
25.03.2014
We wtorek odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP, na którym jej Członkowie wybrali kandydatów na Nominowanych. Obrady mają charakter poufny.
03.02.2014
197 aktywnych samorządów, organizacji pozarządowych oraz obywateli przysłało opisy swoich dobrych praktyk
Do 31 stycznia 2014 roku można składać wnioski o umieszczenie na stronie internetowej Witryna Obywatelska Prezydenta RP opisów inicjatyw, które wezmą udział w drugiej edycji konkursu o Nagrodę Obywatelską Prezydenta RP.
Prezydent Bronisław Komorowski, który odwiedził Łąkę koło Rzeszowa (Podkarpacie) zwrócił uwagę, że w przyszłym roku przypada 25-lecie odzyskania po raz drugi przez Polskę niepodległości; wyraził też nadzieję na wspólne obchody tej szczególnej rocznicy.
Za aktywność, kreatywność i zdolność do współdziałania dziękował prezydent Bronisław Komorowski społeczności Doliny Zielawy, z którą spotkał się w czwartek w Wisznicach na Lubelszczyźnie.
Laureatami przyznanej po raz pierwszy Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP zostali: Miasto Gdynia; Partnerstwo 5 gmin: Wisznice, Sosnówka, Rossosz, Jabłoń, Podedwórze i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom I Młodzieży Sprawnej Inaczej.
Nagrodę Obywatelską można otrzymać za dobry przykład, dobry przykład dla innych - mówił w porannej audycji Programu I Polskiego Radia minister Olgierd Dziekoński w dniu finału I edycji.
16.05.2013
Prezydencki doradca prof. Jerzy Regulski powiedział w czwartek, że finał pierwszej edycji Nagrody Obywatelskiej odbędzie się 28 maja. Wówczas z 10 nominowanych projektów prezydent wybierze laureatów w trzech kategoriach konkursowych.
16.05.2013
Podczas dwumiesięcznej pracy nad wyłonieniem Nominowanych do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP, Członkowie Kapituły zapoznali się ze 126 zgłoszonymi wnioskami oraz dokonali ich oceny. Lista Nominowanych zostanie przekazana Prezydentowi RP.
Dr Zbigniew Stanuch, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, wygrał konkurs na projekt statuetki będącej nagrodą w Konkursie Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP. Laureata wyłoniło w poniedziałek jury konkursu.
01.03.2013
1 marca 2013 roku rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu o Nagrodę Obywatelską Prezydenta RP, która jest przyznawana za wybitne, nowatorskie i efektywne działania obywatelskie na rzecz dobra wspólnego.