Menu rozwijane

03 lutego 2014

31 stycznia br. minął termin składania wniosków o umieszczenie na Witrynie Obywatelskiej opisów inicjatyw, które wezmą udział w II edycji konkursu o Nagrodę Obywatelską Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

197 aktywnych samorządów, organizacji pozarządowych oraz obywateli przysłało opisy swoich dobrych praktyk, które zakwalifikowały się do II edycji.

Największym zainteresowaniem cieszyła się Obywatelska Inicjatywa Lokalna – w tej kategorii wpłynęło 105 wniosków, 60 w kategorii Wspólnota Obywatelska i 32 w kategorii Partnerstwo Samorządów. Teraz Kapituła Nagrody Obywatelskiej – pod przewodnictwem prof. Jerzego Regulskiego – wybierze w każdej z kategorii Nominowanych do Nagrody Obywatelskiej.

W maju 2014 roku, podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej osobiście wręczy wybranym przez siebie Laureatom statuetki. Tegoroczna edycja Nagrody będzie wyjątkowa ze względu na przypadająca 4 czerwca dwudziestą piątą rocznicę częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu, których konsekwencją było między innymi uzyskanie wolności samorządowej stanowiącej fundament rozwoju naszego Państwa.