Z okazji zbliżającego się roku 2010 chciałbym życzyć wszystkim powodzenia i jak najwięcej sukcesów dla naszej ojczyzny, Polski, która jest dla nas wspólnym dobrem - mówił w orędziu Lech Kaczyński
Dziś czwarta, ostatnia odsłona serii zdjęć z najważniejszych wydarzeń mijającego roku z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
440. rocznica Unii Lubelskiej, 70. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej i czwarte spotkanie prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej, to kolejne wydarzenia w prezentacji najlepszych zdjęć mijającego roku.
Prezydent przyjął listy uwierzytelniające od ambasadorów Państwa Katar i Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.
"Jest dla nas ogromnym zaszczytem móc przyjąć tak licznie przybyłą młodzież z wielu krajów europejskich, a także z innych kontynentów" - napisał prezydent do młodych pielgrzymów.
Polską prewencję chorób serca i naczyń charakteryzuje w ostatnich latach jeszcze jedna cecha. Jest nią duży zakres działań i odpowiedni dobór grup docelowych - uważa dr Tomasz Zdrojewski, Doradca Prezydenta RP ds. zdrowia.
Dziś prezentujemy trzy kolejne zdjęcia – tym razem z czerwca 2009 roku
29.12.2009
Rozmowa z dr. hab. n. med. Tomaszem Zdrojewskim o stanie profilaktyki i leczenia chorób układu krążenia w Polsce.
29.12.2009
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał za wybitne zasługi dla kultywowania tradycji podhalańskiej, za osiągnięcia w pracy twórczej, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Pani Ewelinie Rozalii Pęksie.
Prezydent Lech Kaczyński wręczył dziś w Pałacu Prezydenckim 117 nominacji sędziowskich na sędziów sądów administracyjnych, apelacyjnych, okręgowych i rejonowych.
Od dziś do końca 2009 roku prezentować będziemy najciekawsze zdjęcia serwisu prezydent.pl z ostatnich dwunastu miesięcy
27.12.2009
Doradca Prezydenta RP Marek Surmacz odczytał okolicznościowy list Lecha Kaczyńskiego oraz złożył wieniec z szarfą od Prezydenta RP.
"Zimowe walki sprzed 91 lat stały się nieodłącznym elementem naszej narodowej tożsamości i etosu niepodległościowego".
24.12.2009
"Zginął sumienny i odpowiedzialny żołnierz, godnie reprezentujący Polskę i wszystko to, co symbolizuje mundur polskiego żołnierza. Przede wszystkim jednak zginął syn i brat, kochający i oddany rodzinie młody człowiek" - czytamy w liście.
W imieniu Lecha Kaczyńskiego w ceremonii uczestniczył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin.