W imieniu Prezydenta RP w Gali Jubileuszowej 90-lecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich uczestniczył prezydencki doradca Michał Dworczyk.
19.12.2009
"W dziewięćdziesięcioletniej historii Związku zapisanych jest wiele pamiętnych sukcesów polskiego wioślarstwa i wiele wybitnych nazwisk związanych z tą dyscypliną sportu" - napisał Prezydent RP w liście odczytanym przez doradcę Michała Dworczyka.
19.12.2009
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, z okazji Jubileuszowych obchodów 90-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, które objął honorowym patronatem, nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa.
Prezydent ułaskawił braci Winków, ale jednocześnie wyznaczył bardzo długi okres próby – mówił Sekretarz Stanu Paweł Wypych w „Śniadaniu w Trójce” w Polskim Radiu.
Lech Kaczyński jednocześnie podjął decyzję o ustanowieniu wobec ułaskawionych braci Winków dziesięcioletniego okresu próby.
"Jestem wstrząśnięty i oburzony kradzieżą dokonaną na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau" - napisał Lech Kaczyński
18.12.2009
Dom Spotkań w Mikuliczynie jest integralną częścią Polsko-Ukraińskiego Centrum Spotkań Młodzieży Akademickiej, którego powstanie odbywa się pod Patronatem Prezydentów RP i Ukrainy.
Podczas uroczystego posiedzenia Rady Sekcji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Pułtusku odznaczenia w imieniu Prezydenta RP wręczył doradca Jan Olszewski.
Lech Kaczyński uważa, że Polska powinna się rozwijać w sposób zrównoważony. Nie może być tak, że pewne regiony będą bogate, a inne zupełnie biedne – mówił w Polsat News minister Andrzej Duda.
W piątek w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość odznaczenia kończącego misję w Polsce Ambasadora Ekwadoru Fernando Floresa Macíasa.
Skandalem nazwał minister Władysław Stasiak kradzież w Muzeum Auschwitz. – To jest barbarzyństwo, którego nie powinniśmy zostawić bez odpowiedzi – stwierdził w Radiu Zet.
18.12.2009
Statystyka orderów i odznaczeń w listopadzie 2009 roku.
18.12.2009
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 18 grudnia 2009 r. zastosował prawo łaski wobec 3 osób.
Bezpieczeństwo energetyczne, integracja z UE i NATO oraz poparcie dla integralności terytorialnej Gruzji były tematami telefonicznej rozmowy prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Micheiła Saakaszwilego
17.12.2009
W czwartek minister Mariusz Handzlik spotkał się z Przewodniczącym Iwanofrankiwskiej Rady Obwodowej Ihorem Olijnykem.