W czwartek prezydent Lech Kaczyński podpisał cztery kolejne ustawy. Z podpisanymi we wtorek i środę, oznacza to 14 podpisanych ustaw w tym tygodniu i 23 w tym miesiącu.
17.12.2009
"Łączę się z Państwem w tej chwili zadumy, oddając cześć wszystkim, którzy 39. lat temu w imię Polski wolnej i sprawiedliwej otwarcie sprzeciwili się komunistycznej władzy" - napisał prezydent w liście odczytanym przez ministra Łopińskiego.
17.12.2009
Doradca prezydenta o najnowszym pomyśle na uzdrowienie systemu emerytalnego.
W czwartek Maria Kaczyńska spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Konsulem Honorowym Republiki Słowenii i Prezesem Izby Gospodarczej Eksporterów i Importerów Mieczysławem Marianem Barańskim
W czwartek Maria Kaczyńska uczestniczyła w otwarciu wystawy pt. „Zakochany Chopin. Inspiracje mazowieckie” oraz wysłuchała z tej okazji koncertu Zespołu Polskiego pod kierunkiem Marii Pomianowskiej.
W imieniu prezydenta w porannych uroczystościach pod pomnikiem Ofiar Grudnia '70 w Gdyni wziął udział minister Maciej Łopiński, który odczytał również list Lecha Kaczyńskiego do uczestników obchodów.
16.12.2009
"Przed 39. laty, tutaj w Trójmieście, a także innych miastach polskiego Wybrzeża, rozegrały się wydarzenia, które w całej wyrazistości pokazały istotę totalitarnego systemu komunistycznego" - napisał Prezydent RP.
16.12.2009
W środę, podczas obchodów 28. rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek”, minister Bożena Borys-Szopa odczytała list prezydenta Lecha Kaczyńskiego do uczestników katowickich uroczystości.
W poniedziałek prezydent Lech Kaczyński podpisał jedną, a we wtorek kolejne ustawy, w tym ustawę o zmianie ustawy Kodeks pracy.
W Sali Obrazowej Pałacu Prezydenckiego minister Jacek Sasin wręczył w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego ordery i odznaczenia osobom zasłużonym w walce o niepodległość Rzeczypospolitej
16.12.2009
Prezydent Lech Kaczyński nadał Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski pilotowi Januszowi Cygańskiemu i pielęgniarzowi Czesławowi Buśko, którzy zginęli lecąc na pomoc rannym w karambolu pod Wrocławiem.
Prezydent Lech Kaczyński uhonorował uczestników wydarzeń grudnia 1970 r. w Szczecinie oraz Gdańsku i Gdyni.
Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie spotkali się z Sekretarzem Stanu Pawłem Wypychem.
16.12.2009
Prezydent jest poruszony doniesieniami o próbie wyjazdu grupy Czeczenów i Gruzinów do Strasburga - powiedział minister Paweł Wypych, a szef BBN zwrócił się do ministra SWiA, z prośbą o informacje dot. sytuacji uchodźców w Polsce.
Jeśli premier powoła Pawła Wojtunika bez zgody i opinii prezydenta, to będzie on szefem CBA. Premier bierze na siebie odpowiedzialność - mówił minister Paweł Wypych w RMF FM.