Prezydent jest osobą wyrazistą, konsekwentną, mającą skrystalizowane poglądy. Jest tym, który integruje ludzi wokół kluczowych spraw - mówi Władysław Stasiak w wywiadzie dla "Faktu".
Mam dużą satysfakcję, że to spotkanie się odbyło i odbyło się właśnie w takim gronie - powiedział minister Stasiak po spotkaniu ws. udziału prezydenta Lecha Kaczyńskiego w uroczystościach w Moskwie 9 maja.
Ujawnione w ostatnim czasie niezwykle poważne kłopoty finansowe, z którymi borykają się media publiczne, pokazują, że kwestia stworzenia nowego systemu finansowania mediów stała się już dzisiaj problemem palącym - napisał prezydent Lech Kaczyński.
30.03.2010
"Jako Prezydent Rzeczypospolitej w pełni zdaję sobie sprawę z doniosłej roli, jaką media publiczne odgrywają w procesie edukacyjnym, kształtowaniu świadomości społecznej oraz upowszechnianiu dostępu do kultury i dziedzictwa narodowego" - czytamy w liście.
Zbyt niskie nakłady na realizację świadczeń zdrowotnych, ograniczenia w przyjęciach chorych, nadwykonania i zadłużanie są głównymi problemami polskich szpitali - to wnioski z ankiety BBN, na którą odpowiedziało 506 dyrektorów lecznic.
Minister Paweł Wypych powiedział, że jeśli Lech Kaczyński zdecyduje się na udział w moskiewskich obchodach 65. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem, to zaprosi na pokład samolotu m.in. gen. Jaruzelskiego.
Każdy poważny kraj, gdy przygotowuje wizytę, stawia pytania, wyjaśnia różne sytuacje. Mam nadzieję, że w tym przypadku my również zadziałamy jak profesjonaliści – mówił w „Sygnałach Dnia” minister Władysław Stasiak
Koncert odbył się pod honorowym patronatem Ambasadora Republiki Estonii Pana Taaviego Tooma i Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec Pana Michaela H. Gerdtsa w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej.
30.03.2010
Statystyka orderów i odznaczeń w lutym 2010 roku.
Koncert został objęty honorowym patronatem Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej i odbył się w Teatrze Wielkim.
Zaproszenie gen. Wojciecha Jaruzelskiego do Moskwy na obchody 65. rocznicy zakończenia wojny nie ma decydującego znaczenia ws. udziału Lecha Kaczyńskiego w tych uroczystościach – mówi minister Wypych.
W stulecie istnienia organizacji społeczno-wychowawczej odbyło się uroczyste spotkanie z ministrem Władysławem Stasiakiem.
Prezydent Lech Kaczyński przesłał prezydentowi Dmitrijowi Miedwiediewowi wyrazy najgłębszego współczucia i najszczersze kondolencje w związku z poniedziałkowymi zamachami w moskiewskim metrze.
Podczas wizyty w Lipnicy Murowanej minister Władysław Stasiak odczytał list prezydenta Lecha Kaczyńskiego do organizatorów i uczestników 52. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego.
W uznaniu znamienitych zasług dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent Lech Kaczyński nadał pośmiertnie Order Orła Białego Stefanowi Starzyńskiemu, bohaterskiemu Prezydentowi Warszawy.